Укладання тротуарної плитки

Укладання тротуарної плитки передбачає кілька факторів, головний з яких це підготовка підстави. Найчастіше в якості основи виступає щебені-піщана подушка. Для більш складних випадків підійде монолітне бетонну основу. Найголовніше — це грамотне планування фундаменту для укладання тротуарної плитки — ухил для водостоку, він може бути як поздовжній, так і поперечний, його складова частина повинна бути не менше 5%, тобто на кожен метр довжини припадає 5 см висоти.

 

На сьогоднішній день на ринку будівельних матеріалів ви можете зустріти безмежний асортимент форм, кольорів і розмірів тротуарної плитки, що дозволяє втілити в реальності практичні будь-які дизайнерські задуми.

 

Укладання тротуарної плитки складається з таких етапів:

 

— планування

 

-розмітка

 

-вибір грунту

 

— укладання цементно — піщаної суміші

 

— укладання фігурних елементів в мощенні

 

— і останнє це заповнення швів

 

 

Отже, зараз ми розглянемо кожен з цих етапів більш детально.

 

Для початку необхідно створити креслення майбутнього малюнка. Далі вибрати відповідні види фігурних елементів мощення з представленого асортименту. Тепер вам необхідно визначитися з необхідною кількістю ФЕМ, а так само з кількістю матеріалів, які вам знадобляться для підготовки підстави.

 

Для того щоб точно розрахувати необхідну кількість матеріалів варто спиратися на наступні показники:

 

— щебінь слід вибирати відповідно товщині дорівнює 10-15 см

 

— кількість піску слід вибирати щодо товщині рівне 40-45см

 

— Гарцовка відповідає товщині 30-40мм

 

Укладання тротуарної плитки не можлива без плану — креслення майбутньої ділянки, на який наносяться всі розміри. Спираючись на план необхідно порахувати необхідну кількість тротуарної плитки, і відповідно необхідний обсяг матеріалів для виконання підстави.

 

Майбутній майданчик необхідно розмітити по краях, для цього вам знадобиться шнур, який натягується по периметру, і кілочки.

 

Грунт необхідно вибрати в такій кількості, що б після укладання плитки її поверхня збігалася з рівнем грунту.

 

Укладання тротуарної плитки неможлива без підготовки під неї підстави. Для цього вам знадобиться щебінь середньої фракції 20-40мм. Отже, спочатку укладається щебінь, товщина шару повинна бути в середньому 10-15 см. після того як щебінь покладений, ретельно утрамбуйте його. Далі необхідно засипати пісок товщиною шару 40-45мм, який так само добре утрамбовується. По завершенню роботи ваша поверхню вийде плоскою, щільно і рівною, а якщо десь залишилися ямки, їх можна засипати піском і додатково ущільнити.

Ремонт квартири своїми руками
Я думаю, що ремонт квартири своїми руками — це заняття, яке не всім припадає до душі. Найчастіше буває так що це період який хочеться пережити по швидше. Але все ж кілька способів як зробити ремонт приємним заняттям і всі негативні моменти звести до мінімуму. Особливо якщо ви затіяли ремонт квартири своїми руками, то вам обов’язково необхідно дізнатися про ці моменти і не забути їх застосувати на практиці.

Основна перевага ремонту квартири своїми руками — це економія ваших власних фінансових коштів. Однак в цьому питанні Читать далее Ремонт квартири своїми руками

Технологія будівництва каркасного будинку

Каркасний будинок — це швидкомонтованих металевих конструкцій, в основі якої лежить каркас. Каркас може бути з дерев’яного або металевого профілю. У каркас входять нижня і верхня обв’язка, стіни будинку вертикальних стійок, зовнішня і внутрішня обшивка стін, між якій містяться матеріали теплоізоляції, пароізоляції і гідроізоляції. З зовнішньої та внутрішньої сторін будинок обробляється облицювальними матеріалами.

 

При початковому будівництві каркас кріпиться на колоди, які покладені на фундамент будинку. Технологія будівництва каркасного будинку застосовує три види фундаменту:

 

 1. Фундамент столбчато-стрічкового типу, який представляє собою поглиблені залізобетонні стовпи, глибина яких сягає 1300 — 1500 мм, діаметр до 250 мм і які пов’язані між собою стрічкою 300-350 / 480 мм. Залежно від грунту, такий фундамент має несучу здатність 10-17 тонн / опору.

 

 1. Фундамент стрічкового типу, який застосовується при будівництві підвалу або гаража під будинком, або цокольного поверху. Залізобетонна стрічка закладається під зовнішніми і внутрішніми стінами. Глибина і ширина закладки такої стрічки становить 1100-1400 мм і 200-300 мм відповідно, з розширенням в глибині грунту до 500-700 мм.

 

 1. Плитковий фундамент, який представляє собою залізобетонну плиту, товщина якої 200-300 мм, розташовують під всією площею фундаменту. Плитний фундамент надійний, його можна використовувати при будівництві будинків на всіх типах грунтів. Використання такого фундаменту ідеально на нестійких грунтах, в яких є високий рівень стояння грунтових вод, так як плитний фундамент витримує будь-які зміщення ґрунтів. Технологія будівництва каркасного будинку має безліч варіантів.

 

Каркасний будинок збирається з безлічі елементів. Кожен елемент зроблений з міцної і жорсткої конструкції. Ці каркаси витримують будь-які силові дії. Вони стійкі до сильних вітрів, снігових заметів і землетрусів.

 

Елементи каркасного будинку, такі як стіновий щит, балка, плити перекриття, а також ферма і стропіли виробляються на заводі. Вони мають стандартні розміри, що дозволяє їх транспортування на звичайних транспортних засобах.

 

Технологія будівництва каркасного будинку відбувається на готовому фундаменті з простою технологією, яка дозволяє зводити каркасні будинки своїми руками. Технологія дозволяє використовувати стінові панелі і кроквяні ферма, що дозволяє захистити будинок від його усадки. Простругані дошки піддаються перевірки на якість міцності і довговічності на спеціальному обладнанні.

 

Стінові каркасні панелі, зібрані на заводі, за розмірами точні і володіють малою вагою, їх установка і монтаж економлять час. Дах каркасного будинку легко збирається з дерев’яних кроквяних ферм, які виготовлені на заводі на металевих зубчастих пластинах. Кроквяні ферми виготовляються з урахуванням навантажень вітру і снігу і в залежності від типу покрівлі.

 

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд переваг, таких як: 1) будівництво будинку здійснюється на місці забудови; 2) будівництво можна здійснювати в будь-який час року; 3) не потрібно спеціалізованої техніки при зведенні будинку; 4) вартість такого будинку не вимагає великих витрат; 5) каркасний будинок не обмежений у виборі архітектурних форм.

 

Термін експлуатації будинку з дерев’яним каркасом витримує не більше 75 років по нормативним документам, хоча термін служби на практиці становить 100 років. По закінченню терміну експлуатації, такі будинки потребують капітального ремонту. Частково змінюються заставні бруси, якщо це будинок з дерев’яного каркаса. Також проводиться заміна вікон і дверей, матеріалу даху.

 

Технологія будівництва каркасного будинку має ряд важливих етапів, які необхідно виконувати.

 

 1. Потрібно визначитися з проектом будинку, а саме визначити площу будинку, поверховість і інженерні системи в залежності від розташування перегородок.

 

 1. Проект необхідно узгодити в архітектурному відділі і отримати дозвіл.

 

 1. Необхідно розрахувати кількість необхідних будматеріалів на будівництво будинку.

 

 1. Перед тим, як приступити до зведення фундаменту необхідно підготувати майданчик під нього.

 

 1. Найважливіший етап — зведення силового каркаса. Він буде утримувати просторову жорсткість каркаса, утримувати від усадки.

 

 1. Утеплення конструкції каркасного будинку. Для цього краще використовувати мінераловата теплоізоляційні плити на скляному волокні.

 

 1. Зовнішня і внутрішня обшивка стін каркаса. Вона підвищує міцність конструкції і захищає від негативного впливу.

 

 1. Монтаж кроквяної конструкції.

 

 1. Установка димоходу.

 

Технологія будівництва каркасного будинку вимагає багато уваги навіть до незначних дрібниць. Від цього залежить надійність і міцність вашого сімейного вогнища.

Будівництво будинку з саману

Циклічність — це одна з особливостей історії. Згодом все рано чи пізно повторюється. Нас сьогоднішній день дуже популярні будівельні матеріали природного походження. До них то і відноситься матеріал — саман. Будинок із саману надійне і міцне будова.

 

Саман це екологічно чистий будівельний матеріал, до складу якого входить земля, вода, глина, солома і пісок. Все це замішується в певному дозуванні і укладається в стіни відразу після замісу. Поки саман не втратила еластичність.

 

Область застосування саману дуже широка. З нього можна побудувати не тільки маленькі хатини, але і вдома, що складаються з двох поверхів. Будинок із саману володіє неправильними округлими формами. До того ж він вогнетривкий.

 

Зрозуміло, будівництво споруд дуже розвинене, і будувати будинок із саману не практично. При будівництві такого будинку велику кількість часу піде на приготування блоків з саману. Але невеликий дачний будиночок з саману або альтанка буде виглядати прекрасно. При правильному дотриманні дизайну будиночок буде нагадувати дитинство і стане найулюбленішим місцем відпочинку.

 

Для приготування саману підійде яма, яка повинна розташовуватися в грунті. Чим більше людей буде задіяно в процесі, тим більше яму можна використовувати. Глибина не повинна перевищувати 10-30 см. У висоту, інакше буде незручно перемішувати. Якщо буде більше, буде незручно змішувати. Але якщо є бетономішалка, то процес приготування саману пройде швидше і легше. Від правильно виконаних етапів роботи буде залежати якість майбутнього будинку. Якщо ви вирішили побудувати будинок з саману, вам буде потрібно багато ретельності і витримки.

 

Для приготування суміші саману потрібно жароміцний глина, пісок, солома і вода. Глину необхідно перед початком роботи замочити на кілька годин у воді. Пропорції піску і глини є основною складовою в приготуванні саману. Залежно від глини піску повинно бути 10-25%. Для правильних пропорцій можна зробити кілька різних пропорцій. 3: 1, 2: 1, 1: 1, 2: 3, 1: 2, 1: 3.

Додайте води, щоб суміш злипалися в руках у твердий грудочку. Зробіть кілька кульок, викладіть їх на траву і дайте підсохнути. Ідеальний склад збереже форму, не розсиплеться і не потріскається.

Виберете найкращу пропорцію. Тепер можна приступати до основного замісу необхідної кількості саману.

 

Будинок із саману буде складатися з блоків. Сформувавши блоки з саману, можна приступити до кладки. Товщина стін буде залежати від того, що ви будуєте. Головне правило — саманні блоки повинні бути широкими в основі. Для будівництва будинку з саману ширина повинна становити не менше 25 сантиметрів. Чим вище кладка, тим вже блоки. Кладка виконується тим же способом, що і цеглою. Відмінність лише в наявність цементу. Після висихання блоків можна зрізати всі нерівності. Будинок із саману прослужить довгі роки надійністю і міцністю.

Будівництво каркасно-щитового будинку

Дачний будинок — мрія багатьох городян, але на будівництво дачного будиночка займає багато часу і коштів. Але не все так погано. У цій статті ми розглянемо один з варіантів недорогий споруди на дачній ділянці.

 

Плюси каркасно-щитового будинку

Будівництво каркасно-щитового будинку має кілька основних функцій: теплоізоляція, опора конструкції і огорожу. Основа будинку — це каркас, який виготовлений з висушеного дерева. Зовнішньою обшивкою служить — ДСП, яке йде в кілька шарів. «Начинка» порожнини стіни — базальтова вогнестійка вата.

 

Каркасно-щитові будинки підходять для проживання в будь-яких кліматичних умовах.

 

Основні переваги каркасно-щитового будинку:

 

 • Швидкість споруди: конструкція зводиться, в середньому, за 4 дні, за умови, якщо фундамент готовий.
 • До обробки можна приступати негайно, тому що конструкція не осідає.
 • Будівництво каркасно-щитового будинку можна робити в будь-який час року.
 • Енергоємна.
 • Не дорога.
 • Екологічно-чистий конструкція.

 

Початковий етап — це вибір будматеріалів.

 

Міцність будь-якої конструкції залежить від фундаменту. Фундамент розраховують за наступними критеріями: глибина промерзання ґрунту, несуча здатність грунту, рівень грунтових вод. Загальна вага каркасно-щитового будинку набагато менше, ніж вага цегляного будинку. Тому фундамент буде не настільки масивний. Щоб уникнути промерзання грунту, використовуються сучасні матеріали, як кам’яна вата. Вона ж використовується і для теплоізоляції.

 

Зовні будинок покривається вітрозахисними мембранами, вони допомагають зберегти тепло в будинку. Будівництво каркасно-щитового будинку може виконати бригада людей. При цьому залучення техніки не обов’язково. Покрівля каркасно-щитового будинку така ж як і покрівля будь-яких приватних будинків з цегли бетону. Покрівельне покриття може бути найрізноманітнішим: м’яка покрівля, черепиця.

 

Перегородки всередині каркасного будинку трохи менше, ніж наружние. Матеріал може використовуватися такий же, як і при будівництві наружних панель. Внутрішні перегородки можуть бути дерев’яно-каркасних, які необхідно заповнити звукоізоляційним наповнювачем.

 

Зовнішня обробка може бути найрізноманітнішою: сайдинг, плитка, штукатурка і т.д. Для внутрішньої — шпалери, плитка, вагонка, гіпсокартон.

 

Конструкції каркасного будинку може розрізнятися. Найзручнішою конструкцією вважається — платформний каркас. Збірку стін можна починати з перекриття чорнової підлоги. Після закінчення складання стін, кладеться перекриття. Для цього можна використовувати будь-який перекриття наступного поверху.

 

Будівництво каркасно-щитового будинку починається з кріплення на фундаменті дерев’яного бруса, оброблений антисептиком. Далі проводиться монтаж панелей, що з’єднуються замками «шип-паз». Плита перекриття, яка укладається на фундамент, є міцною, рівною платформою.

 

Стінові панелі встановлюються з кута, монтується перша панель за допомогою рівня. Друга кріпиться до першої за допомогою анодованих саморізів. Плити перекриття укладаються на стінові панелі, які повинні бути змонтовані і обв’язані брусом. Будівництво каркасно-щитового будинку — це нескладна, але міцна конструкція.

 

Покрівля збирається як зазвичай. Для цього ідеально підходить м’яка черепиця. Після монтажу збірки будинку встановлюються пластикові вікна, з подвійними склопакетами. Подальша робота може виконуватися незалежно. Але, в першу чергу, обов’язково необхідно заґрунтувати стіни.

 

Після завершення обробки фасаду можна і приступити до монтажу зливів і водостоків.

 

У каркасному будинку можлива кладка «теплих підлог».

 

Будівництво каркасно-щитового будинку за канадською технологією — ця надійна і міцна конструкція