Будівництво рубаного будинку

Теплий заміський будинок — ну хіба це мрія міського жителя. Дерев’яний будинок на сьогоднішній день досить доступний за своєю ціною. Варто відзначити, що в останні кілька років рубані будинки стають все більш популярними і актуальними. Ці споруди виконуються з колод і бруса.

 

Не так давно будівництво по скандинавської технології було новизною. Здавалося, що це дуже дорого. Але, не дивлячись, на це на сьогоднішній день більшість будинків побудовані за фінськими технологіями. Рубані будинки — дуже популярні. Одна з кращих порід для будівництва такого типу споруди — північна сосна. До того ж вона дуже зручна в роботі. Вона міцна, рівна, має трохи сучків.

 

Одним з основних переваг деревини північної сосни є те, що такого будинку не потрібна обробка. Стіни виглядають натурально і оригінально. Деревина не втрачає свій природний вигляд. Один з важливих чинників — це міцність конструкції. Даний матеріал дуже міцний і міцний, тому будинок, складений з колод може простояти до 500 років.

 

Основні етапи побудови виду «рубані будинки»:

 

  1. Проект майбутнього будинку. Необхідно врахувати всі топографічні нюанси місцевості, розміри майбутнього будинку, особливості.

 

  1. Фундамент. Важливий етап в будівництві рубаного будинку — зведення фундаменту. Від цього буде залежати фортеця всієї конструкції в майбутньому.

 

  1. Підготовка колод безпосередньо до самого зрубу. Також необхідно підготувати фронтони. Рубка колод здійснюватися такими техніками: рубка в лапу, в чашу (обло). Зрозуміло, при підготовці колод необхідно враховувати кривизну.

 

  1. Після завершення установки зрубу на фундаменті необхідно виконати фронтони (блок-хаус). Досвідчені майстри виконують всі без використання цвяхів. Для того щоб в подальшому вони не заважали природної усадки зрубу.

 

  1. Ну і кінцевий етап — монтаж даху. Ну ось, приблизно за таким принципом зводяться рубані будинки.

 

Всі деталі необхідно обробити антисептиком. Він захищає зруб від грибків, цвілі. З декоративної сторони антисептик підсилює пігмент.

 

Основні терміни, які використовуються при будівництві рубаних будинків:

 

Балки — бруси для перекриття.

 

Лаги — є опорою для підлог, що розташовуються горизонтально.

 

Решетування — використовуються для настилу на них покрівельного матеріалу.

 

Крокви — балки, які підтримують скати покрівель.

 

Чорнову підлогу — це настил, на який згодом настилається утеплювач.

 

Коник — стик покрівлі.

 

Брус — обтесане колоду.

 

Вагонка — оздоблювальний матеріал.

 

Покрівля — частина даху, що складається з дерев’яної обрешітки.

 

Матіца — несуча балка, що підтримує всю конструкцію стелі.

 

Окорка — це очищення колоди, виконувана вручну.

 

Острожка — це очищення колоди, виконувана за допомогою спеціальної техніки.

 

Оциліндрована колода — однакові колоди, як по довжині, так і по діаметру.

 

Зруб — конструкція, яка утворює стіни.

 

Вінець — колод ряди в зрубі.

 

Фасад — лицьова сторона будівлі.

 

Рубані будинки являють собою складену з колод конструкцію. Така конструкція надійна і тепла. Рубаний будинок стане надійною фортецею і тилом.