Як і коли сіяти траву?

Як і коли сіяти траву?

Розкидачі, Розкидувачі

Доглянутий газон може змінити характер будь-якого саду, ділянки або ділянки. Зелений килим, густо засіяний лопатями, також є місцем, де можна приємно провести час в теплі літні дні і повеселитися нашим дітям. Однак, щоб отримати ідеально виглядає газон, нам потрібно правильно його облаштувати — коли і як?

Крайній термін посіву трави

Найчастіше газони влаштовують навесні, хоча восени ніщо не заважає траві рости. Перший термін посіву трави — друга половина квітня, а не пізніше кінця травня — перед влітку. Із закінченням жарких днів грунт знову буде готова до посіву трав — проте слід пам’ятати, що їм потрібно багато часу, щоб прорости і придбати морозостійкість, тому посів слід проводити в другій половині вересня по останній.

Підбір насіння для газону

Купуючи насіння трави, не забувайте про функції нашого майбутнього газону — чи буде він тільки прикрашати наш двір, або ми будемо активно на ньому проводити час, граючи в футбол чи відпочиваючи на ковдрі. У нас є з чого вибрати: газонні трави послужать прикрасою саду, а трави з додаванням райграса або волоті відмінно підійдуть в якості дитячого майданчика. Ми також повинні звернути увагу на те, чи буде наш газон розташований в основному на сонячному місці або в тіні. Це дозволить підібрати суміші, добре переносять посуху або краще справляються з мохом і постійною вологістю.

Ви це знаєте …?

Також доступні суміші трав з додаванням польових квітів. Вони особливо добре себе зарекомендували на великих ділянках зелені, хоча ми можемо використовувати їх для засіву тільки тих ділянок газону, за якими ми не збираємося ходити. Він стане прекрасним доповненням зони відпочинку.

Підготовка ділянки під посів газону

Землю, на якій ми збираємося розбити газон, потрібно підготувати за кілька тижнів до посіву. Перш за все, його слід ретельно очистити від бур’янів, каменів, коренів і кореневищ. Для цього завдання ми можемо використовувати роторний культиватор, який буде переміщати грунт і буде особливо корисний на великих площах. Викопану грунт слід змішати з компостом і довести pH до 5,5-6,5, при якому трави найкраще ростуть — може знадобитися вапнування або підкислення торфом. Варто вирівняти землю, щоб полегшити стрижку газону в майбутньому. Через 3 тижні можна приступати до засеіванія дерну.

посів трави

На підготовленому субстраті можна використовувати газонні решітки, щоб запобігти вимиванню насіння і зміцнити дерен. Ви можете сіяти вручну або механічно — спеціальні сівалки забезпечать більш рівномірний розподіл насіння. Однак сівалка не добереться до важкодоступних місць, де нам доведеться засіяти газон самостійно. Не забувайте при посіві звертати увагу на шляхи сполучення — вони будуть частіше витоптують, так що ви можете кинути в них трохи більше насіння. Після посіву варто засипати майбутній дерен торфом і піском, що запобігає випаровування води і захистить насіння від птахів. Крім того, ми також можемо покрити ділянку білим агротекстилю.