Паркани в невеликому саду — натхнення

штучні, тобто шляхом розміщення готових зборів між зонами, наприклад, з дерева або металу. Господарсько-побутову зону, де висаджують овочі та зелень, часто виділяють частоколом і опушкою або невисоким заміським парканом,

— змішаний, використовуючи два вищезгаданих рішення. Популярно використовувати паркан для посадки виноградних лоз, які щільно його заростають і стають напівнатуральної перешкодою.

Паркани в невеликому саду — натхнення

Домашній сад через невеликих розмірів вимагає використання невеликих огорож. Ми можемо використовувати як природні і штучні, так і змішані методи. Між садами варто використовувати ряд щільно прилягають одна до одної хвойних чагарників, щоб вийшла жива стіна. Так як вони цілий рік зелені, то послужать постійним прикрасою. Інший варіант — розставити по зонам камені і валуни.

Штучні методи поділу простору в саду вимагають використання виробів з матеріалів, стійких до вологи, перепадів температур або тривалого перебування на сонці. Вони не повинні псуватися або знебарвлюватися. В цьому випадку відмінно підійдуть пластикові частоколи, низькі металеві паркани і бетонні блоки.

Якщо замість бетонних блоків використовувати бетонний газон і посадити в ньому рослини, то ми будемо використовувати змішаний метод розмежування зон в саду. Те ж саме станеться, коли на каменях буде рости мох, а паркани будуть покриті плющем.

Зону відпочинку і релаксації можна відгородити більш високим парканом. Вони ідеально підійдуть для господарсько-побутових потреб, так як не закриватимуть рослини тінню. Важливо, щоб аранжування була послідовною і відповідала стилю саду.