Альпіністи — рослини, що люблять тінь

Альпіністи — рослини, що люблять тінь

Альпіністи — це рослини, які не тільки люблять тінь, а й густо ростуть, створюючи тінь для інших рослин. Зроблені з них композиції привносять в сад атмосферу умиротворення, тиші і навіть чарівництва. Вони роблять територію краще відгородженій зовні і, таким чином, забезпечують більше почуття усамітнення.

Альпіністи можуть плести паркани, садові меблі, альтанки і перголи і навіть дертися по стінах будинку. Найбільш ефективними вважаються:

— плющ звичайний,

— гортензія плетистая,

— крупнолистний павукоподібних,

— Віка японська.

Тіньолюбні рослини можна впізнати по тому, що у них темно-зелені, а часто і глянцеві листя. У свою чергу, види з листям, які відрізняються декількома квітами, буде важче вирощувати — якщо у нас мало часу для роботи в саду, ми повинні уникати їх посадки.

Тіньолюбні дерева і чагарники

Крім низьких і середніх багаторічних рослин, затінений сад можна прикрасити чагарниками і деревами, що переносять слабкий сонячне світло.

До тіньолюбних чагарників відносяться:

— фуксія,

— гортензія,

— падуб колючий,

— рододендрон,

— Дафна Вольфслико.

Тіньолюбні чагарники і рослини через неглибокої кореневої системи слід розміщувати поруч з джерелом води — природним або штучним — або на вологих субстратах. Крім того, вигідно садити їх групами, що допомагає рослинам утримувати вологу і використовувати її в правильній дозі.

До дерев, які люблять тінь, відносяться:

— бук звичайний,

— граб,

— горобина канадська,

— ясен звичайний,

— в’яз звичайний.

У тіні добре підійдуть кущі та хвойні дерева, які природно ростуть в лісі. Наприклад, популярні тиси. Догляд за хвойними деревами зводиться до їх поливу та правильної обрізку — тіньові рослини найкраще обрізати на початку весни і осені. Якщо захочемо, формуємо їх, надаємо їм різні форми, створюючи казковий лісовий сад. До того ж хвойні дерева відмінно захищені від мінливих погодних умов, що особливо важливо в осінньо-зимовий період.