Як правило, на дно компостера кладуть гілки

Рада експерта

Як правило, на дно компостера кладуть гілки, щоб створити дренажний шар і поліпшити циркуляцію повітря. Наступним шаром повинен бути торф або садова земля, за ним слід залишився сміття та відходи. При укладанні наступних шарів органічних залишків їх також добре присипати меленою крейдою або доломітом. А оскільки осінні садові відходи містять мало азоту, вам також слід додати азотні добрива в компост.

Купи це або зроби це

Ви можете купити компостер або зробити його самостійно. Вони доступні відразу і зазвичай зроблені з міцного пластику, стійкого до тріщин і подряпин. А щоб побудувати свою найпростішу конструкцію, вам знадобляться чотири дерев’яних кілки, кілька плоских дощок, чорна фольга, сітка і мішок з торфом. Про те, як встановити компостер, ви можете прочитати в керівництві.

Як доглядати за компостером

Під час тривалої посухи наш компостер потрібно регулярно поливати і час від часу помішувати. Однак пам’ятайте, що його субстрат повинен бути проникним. Тільки так ми забезпечимо вільний відведення води під час зливи, і тільки так ми забезпечимо доступ до органічним залишкам дощових черв’яків і інших цінних мікроорганізмів. Завдяки своїй роботі вони створюють правильний компост, який повинен пахнути і нагадувати родючий грунт.