Компостер в маленькому саду — ідеї

Компостер в маленькому саду — ідеї

Категорія: Компостери

Компостер — відмінна ідея для обробки рослинних залишків і перетворення їх в цінне добриво. Це екологічно і економічно — завдяки цьому нам не потрібно утилізувати відходи. Яким повинен бути ідеальний компостер і де його найкраще поставити в саду?

З чого зробити компост

Компост — відмінне добриво для рослин. Для цього зберіть рослинні залишки в одному місці і дайте їм розкластися. Графік зазвичай триває від декількох місяців до року. Для ідеального компосту ми будемо використовувати:

— бур’яни (тільки без насіння),
— гілки,
— листя (сухі, старі, гнилі),
— ставкова бруд,
— кухонні відходи (наприклад, чайні пакетики, кавова гуща, яєчна шкаралупа),
— пагони багаторічних і однорічних рослин,
— камінний ясен,
— залишки фруктів і овочів,
— кухонні рушники,
— обрізки трави,
— старий горшкових грунт,
— тирса.

Куди поставити штамп

Компостер слід захищати від сонця і вітру. В іншому випадку накопичився в ньому матеріал висохне. Якщо у нас невеликий сад, все, що нам потрібно, — це термокомпостер, розташований в кутку ділянки. Температура в такому контейнері підвищена, тому процес розкладання йде швидше, і компост утворюється постійно. Зверху присипають нові залишки, а готове добриво підбирають знизу — через отвір. Якщо у нас великий сад, нам знадобиться великий компостер у вигляді дерев’яного ящика або манежу і металева сітка. Інші варіанти — купа, компост з європіддонів, огорожу парканом або ажурна сітка .. Якщо ви хочете, щоб компостер був якомога менше видно, ви можете частково помістити його в землю, викопавши яму відповідної глибини. Також непогано розмістити його за високим живоплотом або кущем смородини. Ми повинні пам’ятати про те, щоб до нього був легкий доступ. Важливо, щоб розмір компостера не перевищував 120 см у висоту і 150 см в ширину. Такі параметри забезпечать доступ повітря в його салон.