Як ефективно захиститися від кліщів

Як ефективно захиститися від кліщів

Найефективніший спосіб захисту від кліщів — уникати їх. Однак, коли ареал їх годування з кожним роком збільшується, і ми також можемо знайти їх в наших власних садах, це завдання стає нездійсненним. Прикривати тіло одягом теж не зовсім ефективно — кліщі можуть сховатися в складках тканини, чекаючи, поки ми виявимо шматок голої шкіри. Отже, що ми можемо зробити, щоб мінімізувати ризик укусу кліща?

— Використовуйте репеленти — це спреї і креми, що відлякують кліщів та інших комах. Щоб бути ефективними, вони повинні містити ДЕТА (діетілтолуамід) або перметрин. Перші можна наносити безпосередньо на шкіру і одяг, а другі — тільки на одяг. Контакт кліща з цими речовинами вбиває їх за секунди. Пам’ятайте, що недостатньо захиститися за їх допомогою тільки один раз — через кілька годин ви повинні повторити додаток, щоб завжди бути надійно захищеним.

— Давайте відмовимося від інтенсивних солодких парфумів і лосьйонів для тіла — кліщі мають відмінним нюхом і частіше полюють на людей, які випромінюють сильний запах. Солодкі аромати для них ще більш спокусливі.

— Давайте введемо в наш раціон трави, що відлякують кліщів — в їх число, серед іншого, входять очищення, пижмо і камфора. Вони випускають аромат, який ефективно перешкоджає тому, щоб кліщі відчули їх запах. Їх екстракти також можуть уповільнювати або повністю пригнічувати розмноження вірусів, що передаються павукоподібними.

Однак, якщо ви вкусили кліща, не соромтеся звертатися до лікаря. Навіть найменший кліщ може заразити нас серйозним захворюванням з ускладненнями. Пам’ятайте, що хвороба Лайма часто розвивається тільки через кілька, а то й кілька років після укусу.