Як ефективно захиститися від кліщів

Як ефективно захиститися від кліщів

Категорія: Шкідники

Хоча проблема кліщів в основному пов’язана з прогулянками по лісі і на диких луках, цих істот все частіше можна зустріти в міських парках і присадибних ділянках. Укус кліща пов’язаний з ризиком багатьох хронічних захворювань, що загрожують нашому здоров’ю і навіть життю. Давайте перевіримо, як ми можемо від них захиститися.

Кліщі — навіщо від них захищатися?

Кліщі відносяться до групи павукоподібних. В даний час відомо більше 850 видів, з яких в Польщі ми можемо мати справу з двадцятьма з них. Найвідомішими і в той же час найнебезпечнішими видами є кліщі звичайні, лугові і голубині. Ці істоти найчастіше харчуються польовими тваринами і тваринами, що мешкають в лісі, але при підвищенні температури повітря вище 10 ° C вони постійно годуються, і люди теж стають їх здобиччю.

Укус кліща небезпечний з багатьох причин. Ці павукоподібні є переносниками небезпечних вірусів, включаючи енцефаліт і спірохети Лайма. Віруси потрапляють в наш кровотік практично відразу після укусу кліща. Ви також можете заразитися ними, випивши молоко прямо від зараженої корови. Ось чому так важливо якомога швидше звернутися до лікаря після виявлення укусу або викликати ветеринара, якщо жертвою є наше тварина.

Рада експерта

Кліщі — такі маленькі істоти, що ми можемо не знати, що нас вкусили. Щоб не захворіти важковиліковним і неприємним захворюванням, що передаються цими павукоподібними, варто заздалегідь пройти профілактичну вакцинацію від кліщового енцефаліту.

Де знайти кліщів?

Існує міф, що кліщі харчуються тільки в лісах і на великих луках з буйною і дикої рослинністю. Правда в тому, що їх можна знайти всюди. Павукоподібні часто підстерігають свою здобич на узбіччях пішохідних доріжок і все частіше з’являються на присадибних ділянках. Крім того, периферія голубів може переходити від голубів в інтер’єр квартир через відкриті вікна і вентиляційні канали. Різні види кліщів активні в різний час дня, тому ризик укусу існує цілодобово.

Давайте також прочитаємо про рослини, які відлякують комах!