Коли потрібно білити дерева і чагарники?

Коли потрібно білити дерева і чагарники?

Побілка дерев і чагарників зазвичай проводиться в першій половині січня. Однак в разі несприятливих умов чекати з цією процедурою не варто. Робити це потрібно якомога раніше в періоди, коли дні сонячні, а вночі переважають заморозки. При необхідності, наприклад, коли відбілюючий шар змивається дощем, відбілювання можна повторювати до тих пір, поки не буде досягнута постійна температура.

Як білити дерева?

Стовбури дерев і чагарників білимо так званим липовим молоком. Цей препарат можна купити в готовому вигляді в магазині або приготувати вдома, змішавши негашене вапно з водою. Щоб м’якоть краще прилипала до кори, можна додати в неї трохи глини. Наносимо цю мазь на стовбури великий пензлем з м’якою щетиною, стежачи за тим, щоб в нанесеною масі не було прогалин. Чим товстіший шар побілки, тим краще вони будуть захищені, але є ризик, що вона швидше змивається дощем.

Певної висоти, на яку слід тягнути вапно, немає, але з півдня і заходу, де сонячні промені взимку досягають максимальної довжини, варто побілити стовбури трохи вище. Рівномірно нанесене вапняне молоко може стати цікавим елементом декору в наших садах. Однак, якщо це не той ефект, який нам подобається, коли морози закінчилися, ми можемо дозволити фарбі стекти під дощем.