Що слід знати про побілку дерев і чагарників

Що слід знати про побілку дерев і чагарників

Категорія: Для плодових дерев і чагарників

У ранньовесняний період багато видів дерев в наших садах страждають від хвороб, що руйнують кору. Це пов’язано з коливаннями температур, які негативно позначаються на стані верхнього шару деревини. Спосіб захисту дерев від так званого лускаті рани — це їх знебарвлення. Що це за процедура і коли її проводити?

Що таке відбілювання дерев і навіщо воно потрібне?

Процедура побілки дерева полягає в покритті нижній частині стовбура шаром вапняного молока. Таким чином ми захищаємо їх від шкідливого впливу зміни температур при зміні дня і ночі, яке особливо важко для рослинності в перші місяці року. Зимове сонце сильно нагріває кору, стимулюючи тканини під нею. Коли ніч стає різко холодної, ці тканини починають відмирати, в результаті чого кора тріскається і відшаровується від стовбура. Це явище називається гангренозними пораненнями. Відбілювання ефективно запобігає цьому і допомагає зберегти дерева здоровими незалежно від погодних умов.

Рада експерта

Якщо з якоїсь причини ми забуваємо або не встигаємо вчасно відбілити дерева і на їх корі вже почали з’являтися тріщини, це не означає відразу, що ми повинні їх зрубати. У цьому випадку як можна швидше захистити утворилася лускову рану спеціальною садовою маззю або емульсійної фарбою з додаванням засоби захисту рослин. Однак, якщо кора змінила колір і набухла, таку частину дерева доведеться обрізати, а іншу частину стовбура убезпечити від подальшого гниття.

Які дерева потрібно вибілювати?

Найбільш схильні до утворення лускатих ран тендітні плодові чагарники і дерева з вузькими і довгими стволами. Особливо потрібно вибілювати яблуні, сливи і вишні. Нагадаємо, що рослини, у яких стовбури біля основи хворі, дають ослаблені плоди. Пошкоджена кора впливає на здатність дерев і чагарників засвоювати найнеобхідніші поживні речовини.

Також читайте про те, як вирощувати фруктові дерева.