Центр Сара майже повністю виготовлений з деревини місцевого виробництва

Центр Сара майже повністю виготовлений з деревини місцевого виробництва з регіональних лісів, обробленої на тартаку приблизно в 50 км від будівлі. Крім дерева, є двошаровий скляний фасад, який розкриває структуру дерев’яного сердечника, а гібридні балки GLT / сталь використовуються, щоб уникнути колон в атріумі.

Висотний готель, який в даний час є четвертим по висоті дерев’яною будівлею в світі, побудований із збірних модулів з перехресно-клеєної деревини (CLT), укладених між двома ліфтами CLT. Малоповерховий будинок культури побудований з колон і балок з клеєного бруса зі стінами з CLT. Конструктивний дизайн, розроблений інженером-консультантом з Осло Флоріаном Коші, усунув необхідність в бетоні для підвищення несучих властивостей будівлі площею 30 000 кв. М.

За словами Уайта, деревина, використовувана при будівництві, вловлює більш ніж удвічі викиди вуглецю, що виділяються опаленням і освітленням центру, і що міститься в ньому вуглець. Цьому сприяла енергетична система, розроблена Skellefteå Kraft і швейцарсько-шведським інженером ABB, яка включає сонячні панелі на даху. Будинок розрахований на термін служби не менше 100 років і матиме негативний викид вуглецю протягом 50 років.

Архітектор додає, що прозорі фасади будівлі і входи з усіх боків призначені для запрошення відвідувачів до будівлі. Крім бібліотеки і галерей, є громадська «вітальня» і «великі фойє», які використовуються для створення простору відкритого планування, оточеного майстернями, які «прославляють ремесло, що лежить в основі творчого процесу».