Дерев’яний культурний центр і готель White Arkitekter висотою 75 метрів відкривається

Дерев’яний культурний центр і готель White Arkitekter висотою 75 метрів відкриваються в шведській Лапландії

На північному сході Швеції відкрилися для бізнесу культурний центр з негативним викидом вуглецю і 20-поверховий готель, повністю побудований з дерева.

Будинок культури Сара висотою 75 метрів, спроектований гетеборзькому бюро White Arkitekter, розташований в Скеллефтеа на березі Ботнічної затоки, прямо за Полярним колом. Він є домом для міської галереї, художнього музею Анни Нордландер, регіонального театру Вестерботтен, муніципальної бібліотеки і «Дерев’яного готелю» з рестораном, спа-салоном і конференц-центром.

Компанія White Arkitekter взяла на озброєння цю схему після перемоги на міжнародному дизайнерському конкурсі. Він вибрав дерево частково з екологічних міркувань, а почасти як визнання традицій дерев’яної архітектури Шеллефтео.

Роберт Шмітц і Оскар Нореліус, провідні архітектори схеми, прокоментували в заяві для преси: «Реалізуючи повну дерев’яну конструкцію складного будівлі зі змішаним використанням, змішаними обсягами і 20-поверховим висотною будівлею, Культурний центр Сара розширює застосування деревини в якості конструкційного матеріалу і доводить, що деревина є життєздатним рішенням практично для будь-якого типу будівель. Ми сподіваємося, що цей проект допоможе іншим в нашому колективному переході до вуглецевої нейтральності ».