Як рослини реагують на солону грунт?

Як рослини реагують на солону грунт?

Ефект засолення грунту — це так званий фізіологічна посуха. На практиці це не більше ніж нездатність забирати поживні речовини з грунту, навіть якщо вони є в наявності. Окремі елементи в землі блокуються, бо вони створюють з’єднання, недоступні для рослин. Першим симптомом буде повільне вмирати зверху вниз. Спочатку він торкнеться їх листя — вони почнуть буреть і в’янути. Згодом проблема поширюється і на корені, роблячи їх слабше і менш великими.

Увага!

Деякі рослини з часом можуть стати більш стійкими — навіть частково — до засоленої грунті. Є також види, що не проти засолення грунту. Вони включають, серед іншого глід, кизильник і барбарис.

Як боротися з засоленням грунту в саду — практичні поради

Один із способів боротьби з засоленням ґрунту — рясно поливати. Якщо води буде багато, шкідливі сполуки будуть змиватися з її поверхні в землю — де вони не будуть доступні коріння рослин. Однак виконати це непросто, оскільки потрібно дуже багато води — навіть 100-250 дм³ на 1 м². Тому найчастіше цей метод застосовується в професійних теплицях.

Засолення грунту також можна знизити, змішавши грунт з гіпсом з розрахунку кілька тонн гіпсу на гектар. Завдяки цьому сольові з’єднання повністю не зникнуть з грунту, але стануть нетоксичними і доступними для рослин. Якщо проблема засолення ще не серйозна, достатньо навіть змішування грунту з кальцієвими добривами.