Бетон з високими експлуатаційними характеристиками (HPC)

Бетон з високими експлуатаційними характеристиками (HPC)

Категорія високоефективного бетону охоплює ряд матеріалів, які перевершують стандартні характеристики бетону одним або декількома способами, зазвичай за рахунок спеціальних інгредієнтів, змішування, укладання і затвердіння. У цьому виді бетону також використовуються пластифікатори, щоб зробити його більш працездатним.

Американський інститут бетону визначає КВД як бетон, який має міцність на стиск 8000 фунтів на квадратний дюйм (55 МПа) або більше (стандартний бетон має 3000-5000 фунтів на квадратний дюйм). Федеральне управління автомобільних доріг встановлює вимоги до нього в заморожуванні-відтаванні міцності, еластичності і міцності на стиск, проникнення хлорид, і стійкість до стирання, масштабування і усадки.

Зазвичай HPC використовується в конструкціях. як тунелі, мости і високі будівлі.

Бетон з надвисокими характеристиками (UHPC)

UHPC, також відомий як реактивний порошковий бетон (RPC), використовує впроваджені волокна з високовуглецевої сталі, скла, PVA або вуглецю, щоб збільшити його міцність більшою мірою, ніж бетон з високими експлуатаційними характеристиками. Цей тип бетону має міцність на стиск від 17000 до 35000 фунтів на квадратний дюйм.

UHPC має 100-річний термін служби, що в два рази перевищує опір стирання, ніж стандартний бетон, і самоуплотняется з низькою проникністю, що робить його стійким до хлоридам. UHPC також володіє пластичними і розтягують властивостями, що робить його корисним для таких застосувань, як залізничні станції та мости.