Як зробити компостну землю?

Як зробити компостну землю?

Категорія: Для кімнатних рослин

Що робити, щоб поліпшити грунтові умови в саду, щоб він підходив для всіх видів рослин? У цьому нам допоможе використання компостної землі. Подивимося, якими властивостями володіє ця підкладка і як її правильно приготувати!

Які властивості компостного грунту?

Здавалося б, використання чистого компосту для добрива рослин — це завжди гарна ідея. Однак виявляється, що існує безліч таких видів, яким ми таким чином зашкодимо. Нічого не втрачено, адже є особливий спосіб використання цього натурального добрива, відповідного для всіх рослин, — приготування з нього компостній грунту. Говорячи про його універсальних властивостях, ми найчастіше маємо на увазі:

— високий вміст гумусу, що сприяє родючості;

— високий вміст органічних речовин;

— хороша проникність і абсорбція;

— здатність накопичувати вологу, що запобігає можливому засихання рослин влітку;

— кислий або нейтральний pH, що відповідає переважній більшості рослин.

Конкретний тип компостній грунту — це листова земля — ​​як випливає з назви, вона складається тільки з листів. Тут ми можемо дізнатися більше про його властивості.

Як зробити компостну землю?

Грунт для компосту — це не що інше, як чистий свіжий компост, змішаний з відповідними додатковими інгредієнтами, які поліпшують його властивості і роблять його більш універсальним. Найчастіше тут використовуються:

— глина — її використання допоможе землі краще управляти водними ресурсами. Підстава почне краще вбирати воду і накопичувати її, що запобіжить висихання, наприклад, в жарку погоду;

— пісок — поліпшить водопроникність грунту, завдяки чому вода зможе легше проникати в субстрат;

— розкислення торф — розпушити компактні грудки компосту, що полегшить проникнення коренів рослин в землю і їх розширення.

Кількість добавок повинно визначатися нами самими з урахуванням кінцевого результату, якого ми хочемо досягти. Щоб грунт був максимально водопроникної, додайте в неї більше піску і торфу. Однак якщо культурним рослинам потрібна не тільки водопроникна, але і вологий грунт, то слід вибирати торф і глину.