Електромагнітні клапани — все, що потрібно знати перед покупкою

Електромагнітні клапани — все, що потрібно знати перед покупкою

Категорія: Електромагнітні клапани, Датчики

Електромагнітні клапани є частиною автоматичної системи поливу, яка подає воду до окремих зрошувачів. Давайте подивимося, як вони працюють і чому ми повинні слідувати, коли хочемо купити хороший соленоїдний клапан.

Електромагнітні клапани — пристрій і принцип дії

Сама назва повідомляє про роботу електромагнітних клапанів — це клапани, керовані за допомогою електричного струму. Їх використовують скрізь, де є необхідність в автоматичному регулюванні витрати води — в першу чергу в системах для поливу саду. Найпростіший з них складається з наступних елементів:

— електромагніт — він же котушка. Зустрічаються моделі різних розмірів, напруги і потужності;
— головний клапан — обладнаний так званим дзеркало, яке є не що інше, як мембрану, що відкриває або закриває отвір для потоку води.

Принцип роботи електромагнітного клапана простий і використовує явище електромагнітного поля. Електричний сигнал надходить на котушку, звідки йде до дзеркала — в результаті становище отвори змінюється з відкритого на закрите і навпаки. Цікаво, що соленоїдні клапани є односторонніми аксесуарами, тому рідина тече тільки в одному напрямку і не може повернутися назад.

Які типи водяних електромагнітних клапанів ми розрізняємо?

За принципом роботи електромагнітного клапана можна виділити:

— класичні електромагнітні клапани — проточное отвір відкривається при отриманні електричного імпульсу. У свою чергу, він залишається закритим в разі відключення електроенергії;
— електромагнітні клапани прямої дії — їх дія спрямована магнитопроводом, який впливає на клапан;
— імпульсні електромагнітні клапани — добре працюють з водою, що протікає під підвищеним тиском;
— дво-, три- і чотирьохходові електромагнітні клапани — мають одне, два або три штуцера відповідно. Ми можемо вибрати той, який найкраще підходить для вашого конкретного проекту системи зрошення.