У бетон (або цемент) додають добавки для поліпшення певних властивостей

бетонні добавки

У бетон (або цемент) додають добавки для поліпшення певних властивостей. Існує широкий спектр типів добавок, включаючи хімічні і мінеральні різновиди. Найбільш важливими з них є воздухововлекающие агенти, які утворюють дрібні бульбашки в суміші і значно покращують здатність бетону витримувати цикли заморожування / відтавання і антіобледенітельние агенти.

Прискорювачі, такі як хлорид кальцію, прискорюють затвердіння, а також нарощують міцність.
Сповільнювачі схоплювання мають протилежний ефект і використовуються в жарку погоду. До іншим добавкам відносяться ті, які зменшують усадку або просочування, і ті, які покращують водостійкість, корозійну або хімічну стійкість. Полімери іноді додаються в Портландцементний суміші для виробництва бетонів з високими адгезійними характеристиками і низькою проникністю.

типи бетону

У машинобудуванні термін «бетон» має дещо ширше визначення, яке включає будь-мінеральний заповнювач, змішаний зі сполучною. Наприклад, сфальтобетон або бітумний бетон — це просто інженерний мову для того, що неспеціалісти називають асфальтом. Тут ми розглянемо деякі з найосновніших типів, від асфальту до готової суміші і проницаемого бетону.