Як і навіщо робити дренаж в горщику?

Як і навіщо робити дренаж в горщику?

Категорія: Підставки

Вирощування рослин в домашніх умовах може зробити велику приємність і дозволить прикрасити свій будинок стильно — природно і зі смаком. Однак, щоб наші квіти прикрашали квартиру, ми повинні правильно за ними доглядати. Одним з основних елементів догляду за домашніми рослинами є їх полив, але перед цим давайте їх осушуємо, що зробить правильний полив ще простіше!

Дренаж в горщиках — для чого?

Полив рослин необхідний для їх розвитку, але неправильний полив може їм нашкодити. Вода, яка накопичується на дні горщика, змушує коріння постійно контактувати з ним, і в результаті вони можуть загнити і загинути. Для цього на дні ємностей зазвичай роблять отвори, через які може виходити зайва вода. Проте, ями можуть стати мулом і забитися вологим ґрунтом, що зробить їх неефективними. Щоб уникнути таких ситуацій, варто осушити кожен горщик з нашими рослинами. Він буде виконувати роль дренажного шару, полегшуючи відведення води.

Як зробити стік?

Щоб виконати правильно працює дренаж, спочатку підготуйте відповідний горщик і підставку, на якій буде накопичуватися вода від поливу. У ємності повинні бути отвори — якщо дірок немає, їх можна зробити самі. Потім виберіть камінчики і насипте їх на дно горщика. У разі невеликих ємностей буде досить 2-сантиметрового шару, з великих ми можемо вилити набагато більше, навіть до 10 см у висоту. Дренаж з великих елементів ефективно відокремить коріння рослин від води, а також не заб’є отвори на дні горщика. Ось ще один спосіб виростити здорові кімнатні рослини.