Хвороби домашніх трав — що потрібно знати і як з ними боротися

Хвороби домашніх трав — що потрібно знати і як з ними боротися

Категорія: Трави

Якщо у нас немає саду або балкона, нічого не втрачено — ми все одно можемо вирощувати улюблені трави будинку. Однак буває, що вирощування в горщиках не захистить рослини від хвороб. Що може бути не так з нашими травами на підвіконні і як їх зберегти?

Які хвороби можуть атакувати домашні трави?

Здавалося б, рослини, вирощені в горщиках на підвіконні, менше схильні до впливу шкідників або хвороб. І все ж — неадекватні умови, в яких вони ростуть, сприяють їх активності і розвитку. Ось які трави, які ми вирощуємо в горщиках, схильні до ризику:

— мікози — захворювання, що викликаються різними видами грибів. Найбільш поширені: сіра гниль, що вражає майоран і естрагон, сирна гниль, що вражає кмин, луска проростків, що вражає всі трави, вирощені з насіння, і іржа, що вражає головним чином м’яту. Ця трава також особливо вразлива для іншого грибка — борошнистої роси;

— шкідники — види паразитів, які найбільш охоче поїдають трави і призводять до їх загибелі: білокрилка теплична, мінери і тля. Одна з найбільш агресивних трав — це меліса, яка може завдати шкоди не тільки мелісі, але також шалфею, майораном і котячої м’яти.

Крім того, наші трави теж можуть захворіти з нашої вини через нехтування ними. Так що давайте з самого початку створимо для них правильні умови — давайте використовувати правильну грунт, осушити горщик, розмістити їх в оптимальному місці і забезпечити їм необхідний рівень зволоження і достатнє освітлення. Правильно вирощені рослини будуть менш сприйнятливі до шкідників і цвілі.