Які переваги інженерної деревини?

Які переваги інженерної деревини?

Інженерна деревина — це екологічно чистий продукт, який більш доступний за ціною, ніж традиційна масивна деревина.
Ця порода деревини розрахована на великі навантаження.
Він гнучкий, податливий і доступний в широкому діапазоні марок.
Матеріал не деформується і не тріскається.
Ця порода дерева міцна і проста в установці.

Породи конструкційної деревини

Фанера

Фанера, популярна форма деревини, являє собою дерев’яну конструкційну панель, яка проводиться шляхом перехресного ламінування листів шпону і з’єднання їх за допомогою вологостійкого клею під тиском і при нагріванні.

Переваги: ​​Це універсальний деревний матеріал, який використовується для внутрішніх, зовнішніх робіт і структурних каркасів.

ДСП

ДСП виробляють шляхом пресування і екструзії деревних відходів, таких як тирса, стружка лісопилок і деревна стружка. Він більш однорідний, ніж фанера, але вимагає герметика, щоб забезпечити його довговічність.

Переваги: ​​Застосовується при оформленні меблів і підвісних стель.

столярна плита

Столярну плиту виготовляють шляхом з’єднання серцевини смуг деревини хвойних порід шириною близько 25 мм, які укладаються пліч-о-пліч між шпоном твердої деревини. Потім продукт з’єднується під високим тиском.

Переваги: ​​Столярні плити легкі і використовуються для виготовлення дверей, перегородок, полиць і панелей.

Пліти

Пліти або МДФ — це основний вид деревини, що отримується шляхом подрібнення твердих і м’яких деревних частинок в деревні волокна. Вони склеюються разом під впливом екстремального тиску і високої температури, утворюючи панелі.

Переваги: ​​ДВП середньої щільності мають гладку поверхню і щільніше фанери. Доступні вони різної якості і товщини.

ДВП високої щільності

Деревоволокнисті плити високої щільності або HDF є конструкційну деревину, що отримується з деревних відходів і тріски.

Переваги: ​​Матеріал міцніше і щільніше більшості порід дерева. Таким чином, його можна використовувати як варіант для паркету.

ламінований шпон

Клеєний брус виготовляється шляхом складання декількох шарів тонкої деревини з використанням клею. Це форма дерева, що нагадує фанеру.

Переваги: ​​ламінатний шпон, як відомо, більш міцний і однорідний, ніж більшість порід дерева. Завдяки композитної структури ним менш схильний до викривлення або усадки.

Клеєний брус

Поперечно-клеєний брус або CLT отримують шляхом розміщення різних верств масивного пиломатеріалу перпендикулярно один одному.

Переваги: ​​Через свою структурної жорсткості деревний матеріал цього типу кращий для оформлення стін, підлог, стель, дахів і меблів.

Орієнтовано-стружкові плити

Це клас інженерної деревини, отриманої шляхом з’єднання деревних пластівців з клеєм і їх стиснення. Вони доступні в шліфованої або нешліфований формі.

Переваги: ​​матеріал має відмінну несучу здатність, що робить його кращим вибором для підлогових покриттів. Він також водостійкий.

Конструкційна деревина або масивна деревина: що краще?

Тверда деревина виходить безпосередньо з дорослого дерева і має однаковий склад (деревні волокна) на всьому протязі. Тверда деревина може бути твердою або м’якою. Тверда деревина, така як дуб, тик, клен і палісандр, виростає довше і має високу щільність. Хвойні породи, такі як ялиця, білий кедр, каучук, ялівець і сосна, ростуть порівняно швидше і мають меншу щільність. На відміну від масивної деревини, інженерна деревина складається з декількох шарів.