Як перевірити pH грунту?

Як перевірити pH грунту?

Щоб визначити pH грунту на своїй ділянці або в саду, варто звернути увагу на те, які рослини на ній ростуть в природних умовах. Найчастіше на пустищах можна побачити конюшина або кропиву, які ростуть на лужної грунті. Однак якщо грунт слабокислая, на ній можна зустріти спориш, лопух, чортополох і шипшина. З іншого боку, в кислому ґрунті зустрічаються верес, хвощ і подорожник.

Однак варто пам’ятати, що грунт в різних частинах саду може мати різний склад і, отже, трохи різну реакцію. Крім того, змінюється pH грунту. Навіть якщо ви підкисляє ґрунт, поливаючи її водопровідною водою, ви забезпечуєте її великою кількістю кальцію і, таким чином, змінюєте її pH на більш лужною. Це особливо важливо при вирощуванні рослин у горщиках, для яких ви вибираєте готові суміші. Важливо знати, як подкісіть грунт саморобним способом і робити це в разі зміни pH грунту.

Найефективніший метод перевірки pH грунту — використання спеціального вимірювача кислоти грунту з рідиною. Щоб використовувати його, візьміть невеликий зразок грунту і помістіть його на підставку, а потім полийте рідиною. Під впливом містяться в ній інгредієнтів рідина змінить свій колір, який слід порівняти зі шкалою на ємності. Таким чином, ви можете зчитувати pH грунту і, при необхідності, окисліться її відповідно до потреб вирощуваного рослини.