У природі сукуленти ростуть в жаркому кліматі з нестачею води

Як доглядати за суккулентами?
1. Вимоги

У природі сукуленти ростуть в жаркому кліматі з нестачею води і вважають за краще такі умови при домашньому вирощуванні. Ці рослини стійкі до високих температур, тому відмінно будуть рости в сухих і добре сонячних приміщеннях. Зручним місцем стане, наприклад, підвіконня або полку біля вікна. Зимостійкі сорти також можна вирощувати в саду.

Ви ставите питанням, як доглядати за суккулентами в залежності від пори року?

Навесні і влітку поливайте їх один-два рази на тиждень. Робіть це досить рідко, щоб рослини стікали зайву воду. Перед тим, як поливати їх, переконайтеся, що субстрат добре висох.
В осінньо-зимовий період досить поливати сукуленти 1 раз в 4-8 місяців. Робіть це дуже економно, використовуючи ручний розпилювач води. Ви зрозумієте, що настав час для нового поливу, коли ваші соковиті листя почнуть скорочуватися.

Щоб видалити пил з рослин, можна кожні кілька тижнів обприскувати їх м’якою водою. Однак не забувайте робити це помірно і тільки в разі потреби.

2. Посада

Ці рослини повинні бути забезпечені великою кількістю сонця і тепла, тому найкраще розмістити їх біля вікна, щоб сонце висвітлювало їх вранці і вранці. В період з жовтня по лютий ці рослини зимують. Потім ви можете перемістити їх в більш прохолодне приміщення і значно скоротити полив. Не ставте сукуленти в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад у ванній. Це може викликати зростання цвілі і, в крайньому випадку, гниття.

3. Догляд та добриво

Занадто торф’яної грунт негативно впливає на сукуленти. Яка грунт найкраще підходить для цих рослин? Грунт для сукулентів повинна бути легкою і добре дренованим. Ви можете купити в садівництві вже готовий грунт, призначений для кактусів, або приготувати його самостійно. Все, що вам потрібно зробити, це висушити універсальний грунт в духовці, а потім змішати його з гравієм або піском.

Ці рослини добре удобрювати два рази в рік, навесні і влітку. Залежно від виду можна використовувати добриво для кімнатних рослин або кактусовий субстрат. Ці речовини надовго виділяють живильні речовини, завдяки чому ваші сукуленти будуть щодня отримувати дозу, відповідну їх потребам. Важливо, щоб добрива, які ви використовуєте, не містили занадто багато сполук азоту, так як вони шкідливі для сукулентів.

4. Пересадка і розмноження.

Не знаєте, як пересаджувати сукуленти? Робіть це тільки тоді, коли горщик стає занадто тісним. Досить робити це раз в три-чотири роки, влітку або навесні. Як посадити сукуленти в горщик? Обов’язково надайте рослині достатньо місця для розвитку кореневої системи. Обережно дістаньте його з старого горщика і насипте на дно нового горщика кілька сантиметрів землі. Потім помістіть в нього рослина і акуратно засипте простір, що залишився грунтом, злегка натиснувши на неї. Яка грунт для сукулентів підійде найкраще? Вибирайте легко дренируемой грунт, призначену для сукулентів і кактусів.

Сукуленти відносно легко відтворити. Вибирайте для цього здорові і неушкоджені листя. Обережно відірвіть їх і покладіть на лист паперу або тканини. Потім залиште їх під прямими сонячними променями на два тижні, поки вони не висохнуть. Після закінчення цього часу помістіть їх в ємність з грунтом і акуратно збризніть невеликою кількістю води. Маленькі ніжки повинні почати рости через сім або вісім тижнів.

Як садити сукуленти — резюме

Ви вже знаєте, наскільки незвично суккулентное рослина. Як доглядати за цими квітами, як доглядати і садити? Напевно ви вже знаєте, як доглядати за своїми рослинами, щоб вони виглядали красиво в будь-який час року. І хто знає, може, ви навіть спробуєте їх розмножити?

Які види сукулентів вам подобаються найбільше? Поповніть свою колекцію ще декількома рослинами! Коли ви посадите їх разом, вони будуть виглядати дійсно красиво.