Породи деревини для підлог

Породи деревини для підлог

Категорія: Тришарові дошки, Дошка підлоги, Паркет

Дерево — один з найпопулярніших будівельних матеріалів, який особливо активно використовується для обробки підлоги. Його зовнішній вигляд і параметри будуть залежати від породи дерева.

Якщо ми плануємо укладати дерев’яна підлога — паркет, мозаїку або дошку — у нас є на вибір вітчизняні й екзотичні породи дерева. Деревина вітчизняного виробництва, яку цінують і добре знають на протязі багатьох років, має досить спокійні традиційні кольори і однотонний візерунок. Екзотичні види набагато цікавіше з точки зору зовнішнього вигляду — в першу чергу, вони мають більш насичене забарвлення. Зазвичай вони не мають видимих ​​кілець (типово для дуба або сосни).

Для екзотичних видів (наприклад, меранті, кемпас, іроко) характерно хвилясте або смугасте розташування волокон; На поверхні деревини утворюються світліші і темніші смуги, які в різній мірі відображають світло. Порода деревини і її параметри З домашніх порід деревини для підлог найчастіше вибирають дуб, ясен і бук (з листяних порід) і сосну і модрину (з хвойних порід). Найпопулярніші екзотичні породи — тик, мербау, іроко, доуссі і кемпас.

Вибираючи деревину, слід звертати увагу не тільки на її зовнішній вигляд, але і на параметри — особливо твердість (а значить, стійкість до стирання). Найтвердіша — деревина екзотичних порід. Найвищою твердістю з домашніх є: дуб, ясен, в’яз і граб. Береза, вільха і вишня мають середню твердість, а м’які породи — сосна, ялина, ялиця і модрина.

Тверда деревина складніше обробляти, але підлоги з неї стійкі до стирання і вм’ятин, тому їх можна успішно укладати навіть там, де вони будуть більше схильні до пошкоджень — наприклад, в коридорі або дитячій кімнаті. Всі породи дерева можна використовувати в спальнях і інших приміщеннях, в які навряд чи можна потрапити з взуттям, в тому числі м’якої.

Примітка: пам’ятайте, що ціна дерев’яної підлоги залежить не тільки від породи дерева, а й від розміру елементів (планки більшого розміру завжди дорожче) і класу малюнка дерева (чим вище клас, тим дорожче підлогу).