Як вибрати тип фарби для кімнати?

Як вибрати тип фарби для кімнати?

Категорія: Білі фарби, Кольорові фарби, Фарби для кухонь і ванних кімнат

Якщо ми плануємо зробити ремонт в квартирі найближчим часом і не впевнені, які фарби використовувати при ремонті, варто уважно ознайомитися з актуальними видами фарб, пропонованих виробниками. Використовувати одну фарбу в кожній кімнаті — безумовно не найкраща ідея.

При фарбуванні стін у першу чергу потрібно вибрати:

1. Правильне кількість продукту — з урахуванням покриття попереднього кольору, розміру кімнати, кількості шарів.

2. Інтенсивність кольору — яка буде відображати настрій, яке ми хочемо досягти в даному інтер’єрі. Зразки фарби підійдуть для правильного підбору відтінку фарби. Таким продуктом ми фарбуємо невидиму частину стіни (бажано двічі). Отримане покриття повинне мати зовсім інший відтінок. Будучи впевненими в тому, що обрана фарба покриє поточний колір, ми можемо визначити, скільки продукту буде потрібно, і швидко оцінимо витрати на фарбування.

Пам’ятайте: пігменти у вигляді пробоотборников можуть відрізнятися за інтенсивністю кольору в залежності від кількості сонячного світла в даному інтер’єрі. В цьому немає нічого дивного — кольоровий продукт по-різному відбиває світло. Тому розмістимо її в двох місцях в кімнаті — тоді оцінимо ступінь інтенсивності блиску і «поведінка» фарби в умовах мінливої ​​аури дня або погоди.

3. Але в основному тип фарби. При виборі продукту важливо обґрунтувати своє рішення про покупку цільовим використанням фарби. Давайте перевіримо, чи можна намалювати даний виріб на заданій поверхні. Варто звернути увагу на те, чи можна наносити представлену фарбу на традиційні штукатурки, а може бути тільки на гіпсові підстави або гіпсокартон. Також необхідно вчинити інакше в разі поверхонь, які ще не були покриті внутрішньої фарбою. Що важливо, з усього асортименту продукції ми також можемо знайти ті, які відмінно підходять для покриття поверхні шпалер або лакофарбових покриттів.

Серед продуктів для фарбування стін можна виділити: вінілові, акрилові або латексні фарби. Вініл дозволяє отримати гладку поверхню і добре миються, але дихаючі стіни. Акрилові покриття створюють повітропроникні покриття, але вони не повністю закривають невеликі подряпини або деформації на стінах. Вироби з латексу дозволяють стінам дихати і надзвичайно стійкі до стирання.

Природно, що для інтенсивно використовуваних місць ми захочемо вибрати продукти, які дозволяють мити задану поверхню. Тому виробники фарб використовують маркування своєї продукції, в якій:

Тип III означає, що фарба стійка до сухого стирання.

Тип II — це стійка до миття фарба.

Тип I — продукт, стійкий до стирання.

Увага! Відповідне, рекомендоване виробником продукту, призначене використання фарби забезпечує, перш за все, набагато краще покриття даної поверхні, ефективну внутрішню обробку. Завдані декоративні ефекти і захисний шар, створений фарбою, будуть набагато чіткіше.

На практиці:

Будемо дотримуватися цих правил, для інтер’єрів, які раніше не забарвлених, вибирайте стійкі до миття продукти і перед їх нанесенням покрийте всю поверхню ґрунтовкою.

Для стін, які раніше були покриті продуктом невідомого походження, слід подбати про правильну підготовку пофарбованої поверхні. Так само завжди можна протестувати: приклеїти стрічку до землі, а потім енергійно відірвати. Якщо стрічка залишається чистою і тест проводився в кількох випадкових місцях, це означає, що ми можемо дістати міцні продукти.

У ванній або кухні, тобто в інтер’єрах, де неможливо уникнути контакту з вологою, варто використовувати фарбу з додатковими властивостями, що захищають від надмірного росту бактерій і грибків.