Як вибрати розмір плитки?

Як вибрати розмір плитки?

Категорія: Настінна плитка, Універсальна плитка

Керамічна плитка, керамограніт, кам’яна плитка — незалежно від того, який тип плитки ви хочете використовувати на кухні або у ванній, варто враховувати їх формат. Як і колір, розмір використовуваних елементів впливає на остаточний образ нашого інтер’єру. Так як же вибрати розмір плитки, щоб вона добре виглядала в нашій кімнаті?

Поділ плитки за форматом

Плитка, яку можна знайти в магазинах DIY, буває різних розмірів. Однак умовно їх можна віднести до таких груп:

— мозаїка,

— традиційна плитка,

— плитка великого формату.

Мозаїка складається з найдрібніших плиток у вигляді невеликих квадратів зі стороною від 1,5 см. Його протилежність — великоформатна плитка, і навіть мегаплітка зі стороною 120 см х 120 см. Серед цих крайніх пропозицій ми також можемо знайти ряд плиток універсальних розмірів, наприклад, квадрати зі стороною 10 x 10 см або 30 x 30 см і прямокутники розміром 15 x 30 см або 10 x 30 см (так звані цеглини). Однак між найменшою і найбільшою плиткою ми можемо знайти набагато більше різних форматів, що дозволяє вибрати продукт, що ідеально підходить не тільки до нашого інтер’єру, але і за задумом оформлення.

Як підібрати розмір плитки для інтер’єру

Формат плитки, а також заповнення простору між ними стиком відповідного кольору можуть допомогти нам естетично обробити інтер’єр і підкреслити його достоїнства.

У маленькій кімнаті вони будуть добре працювати з плиткою універсальних розмірів, але не забувайте використовувати затірки такого ж відтінку, як і плитка. Таким чином поверхню стін або підлоги придбає однорідний характер, що оптично збільшить інтер’єр (особливо якщо ми вирішили його обробити в світлих тонах). Крім того, плитка традиційних розмірів не зажадає занадто великої кількості різання і витрати матеріалу. З іншого боку, ми повинні використовувати мозаїку тільки як декоративний елемент, щоб не викликати зайву фрагментацію простору.

У невеликих інтер’єрах можна використовувати і великоформатну плитку, але це вимагає хорошого планування. Плитка великого розміру означає меншу кількість стиків і, як і в попередньому випадку, однорідну поверхню. Однак їх розмір може зажадати безлічі розрізів, що в кінцевому підсумку призведе не тільки до втрати матеріалу, але і до не дуже задовільного ефекту. Тому широкоформатний плитка не буде добре виглядати в самих маленьких інтер’єрах.

У свою чергу, великогабаритні інтер’єри дають нам велику свободу. Тут підійде плитка великого формату, а також моделі меншого розміру — в обох випадках можна використовувати більш контрастні шви. Плитка меншого розміру добре підійде в якості декоративного акценту, який можна використовувати для облицювання ванни, стіни в душовій кабіні або у умивальника. Їх можна вдало поєднувати з плиткою великого формату. Комбінування плитки різного розміру дозволить естетично розділити великий простір. Мозаїка або цегла, використовувані на всій поверхні стін і з’єднані контрастними швами, можуть, однак, внести хаос у великій інтер’єр, тому їх слід використовувати в помірних кількостях.

Традиційна плитка також буде корисною, коли наші інтер’єри мають незвичайну форму і мають вигини, колони, скоси і т. Д Невелику плитку можна легко пристосувати до кімнати без необхідності складної різання, як це було б у випадку з плиткою великого формату.

Підіб’ємо підсумок: і мозаїка, і універсальна, і широкоформатний плитка підійдуть для більшості інтер’єрів. У разі дуже маленьких кімнат давайте відмовимося від найбільших форматів і будемо використовувати мозаїку в помірних кількостях — так само, як і в інтер’єрах з великою площею. Також слід пам’ятати, що прямокутна плитка, розміщена вертикально, зорово збільшить низький інтер’єр, а розміщена горизонтально — візуально розширить вузькі стіни.