Як захистити дерев’яні підлоги і сходи від пошкоджень?

Як захистити дерев’яні підлоги і сходи від пошкоджень?

Категорія: Просочники, Килимки захисні

Рішення покрити деревиною інтенсивно використовуються поверхні означає вибір правильного, міцного і довговічного сировини, а також облік необхідності належним чином захистити його від передчасного руйнування. Один із способів захистити поверхню — використовувати захисний килимок. У чому особливість такого матеріалу і чому його варто використовувати?

Захист деревини — не тільки просочення

Використання дерева в якості матеріалу підлогового покриття вимагає його захисту від швидкого руйнування, втрати кольору і механічних пошкоджень. Це досягається за рахунок просочення, що проводиться глибоко під поверхнею дошки, а також вибором її обробки — лаком, маслом або воском. Однак навіть найбільш ефективно захищена деревина схильна до зносу, особливо якщо вона покриває часто використовувану поверхню. У тій же мірі, що і дерев’яні дошки або паркет, це стосується підлогових панелей і самоклеящейся плитки з ПВХ, які стають все більш популярними.

Свіжий підлогу після ремонту надовго збереже ефект новизни, якщо ми вирішимо забезпечити додатковий захист в місцях, що представляють особливу небезпеку для його конструкції. Як зробити це ефективно і при цьому не втрачати з поля зору, наприклад, накрити тротуаром або килимом?

Захисний килимок і його переваги

Вищезгаданий метод захисту поверхні, яка відділяє її від гострих предметів, є ефективним рішенням, але позбавить підлогу шарму і ефекту новизни, якщо частина його буде покрита облицювальним матеріалом. Рішенням даної ситуації і одночасно вирішенням проблеми додаткової безпеки є захисний килимок.

Його матеріали — поліпропілен і полікарбонат, що перевершують ПВХ по міцності і стійкості до подряпин. Килимки можуть мати напівпрозору або повністю прозору поверхню. Використання першого з них допоможе нам уникнути утворення сліпучих відблисків в приміщенні, наповненому природним світлом, при цьому повністю прозоре покриття на підлозі буде практично непомітним, завдяки чому малюнок обробки підлоги з зернистим малюнком. і колір дерева буде добре видно. Дешевий, легкий і зручний в транспортуванні килимок відразу готовий до розміщення в обраному місці.

Під обертовим стільцем

Різні розміри килимків дозволяють нам підібрати відповідний розмір, наприклад, в залежності від місця, за яким ми сидимо. Оскільки в цьому місці нас зазвичай супроводжує комп’ютер, в нашому домашньому інтер’єрі є одне з відомих по роботі обладнання, яке значно полегшує виконання дій перед екраном комп’ютера — обертове крісло. Його перевага — можливість пересування на встановлених в його підставі колесах. Недолік — матеріал коліс, які найчастіше відливають з твердого пластика, а поверхня країв, якими вони стосуються статі, не покрита будь-яким амортизирующим матеріалом. Більш того — якщо колеса працюють плавно, вони м’яко приймають напрямок руху крісла, а якщо їх підшипники застряють або обертається частина блокується,

Щоб уберегти наш підлогу від такої загрози, варто обладнати його напівматовим або прозорим покриттям. Матові матеріали, як полікарбонат, так і поліпропілен, досить стійкі до цього типу травм і не зашкодять їх поверхневі ушкодження, які в іншому випадку довелося б піддати впливу статі. Килимки також тонкі і мають правильно закруглені краї, щоб уникнути ризику спіткнутися об їх край.

… І на сходах

Вищезазначені переваги варто використовувати і в інших місцях будинку, схильних до подряпин і пошкоджень поверхні. Поки жорсткість прозорою кришки заважала, захист не покидала підлогу як єдине місце застосування. Ця ситуація змінилася після того, як структура поліпропілену і полікарбонату мату була змінена на більш гнучку і після того, як нижня сторона була покрита клейовим шаром.

Таким чином, килимки знайшли своє застосування і в дерев’яних сходах, де вони захищають краю і поверхні окремих сходинок. Навіть якщо вони не займають всю свою поверхню і розташовані тільки в центральній частині кожної сходинки, їхні краї не виділяються на сходинках. Пам’ятайте, що для досягнення такого ефекту слід ефективно очищати поверхню кожної сходи окремо.