Як зберегти красу дерева?

Як зберегти красу дерева?

Категорія: Просочники

Натуральна сировина, яким є дерево, вимагає відповідного захисту — тільки за допомогою відповідних засобів ми забезпечимо його довговічність, а також здоровий і естетичний вигляд. Які препарати ми можемо використовувати, щоб дерев’яні елементи обстановки будинку або саду радували око на довгі роки?

Консерванти для деревини

Серед препаратів, призначених для захисту деревини, можна знайти кошти з різними властивостями. Їх вибір залежить, серед іншого, від від того, які дерев’яні елементи ми хочемо захистити, з якого дерева вони зроблені і де розташовані — всередині приміщень або на відкритому повітрі. При їх виборі слід враховувати індивідуальні потреби і переваги, а також рекомендації виробника щодо можливості використання того чи іншого продукту. Ось види захисту деревини, які ми можемо вибрати:

— просочення — використання просочень необхідно в разі дерев’яних елементів, які постійно перебувають на відкритому повітрі. Спочатку наносяться просочення — вони вирівнюють всмоктує здатність сировини, захищають його від нападу шкідників, розвитку грибка і впливу води. Деякі просочення для дерева також мають УФ-фільтри, що захищають деревину від сонячного світла. Захист просоченням також вимагає більшості елементів з необробленого дерева. До складу багатьох засобів цього типу входять також пігменти, які дозволять надати сировини вибраний відтінок.

— лаки — лаки для дерева використовуються як в приміщенні, так і на вулиці. Вони залишають на сировину додатковий шар, що захищає його не тільки від механічних пошкоджень, але і від попадання бруду і води. Лаки добре працюють навіть з деревиною, яка інтенсивно використовується, наприклад, з дерев’яними підлогами. Однак ми також можемо використовувати його для захисту дерев’яних ящиків, зберігаються на терасі або балконі, а також меблів і віконних рам. Лак — декоративне і захисне засіб, яке підійде для всіх порід дерева — його тверде покриття ефективно захистить навіть м’яке сировину.

— лакова морилка — лакова морилка дозволяє отримати на дереві ефект, аналогічний тому, який виходить при використанні лаку. Однак ці препарати доступні в різних колірних варіантах, що дозволяє одночасно змінювати відтінок захищаються або оновлюваних елементів. Він підходить для внутрішнього і зовнішнього застосування і особливо підходить для декорування поверхонь, що не зазнають інтенсивного використання.

— морилки — морилки захищають деревину від зовнішніх факторів і бруду. Вони захищають їх від потрапляння води і зростання цвілі. У той же час вони залишають на сировину захисне покриття різних кольорів на вибір, роблячи видимим малюнок деревини. Деякі морилки також діють як просочення, проникаючи глибоко в сировину. У більшості випадків їх можна використовувати на будь-яких породах дерева — як в приміщенні, так і на вулиці.

— емалі — надають захисний і декоративний ефект. Вони дозволяють повністю змінити колір деревини і надати їй однорідну поверхню, що робить зернистість сировини непомітною. Щоб вони добре покривали просочені раніше поверхні, їх зазвичай наносять пензлем у кілька шарів. Фарби можна використовувати як вдома, так і в саду, на різних породах дерева.

— масла — препарати цього типу підкреслюють природну текстуру деревини. На відміну від лаків або емалей, вони не залишають захисного шару на поверхні деревини, а проникають в сировині, захищаючи його від шкідливих факторів. Масло для дерева можна використовувати як в приміщенні, так і на відкритому повітрі, і воно найкраще підходить для захисту твердих порід дерева, як місцевих, так і екзотичних, наприклад, ясена або тика.