Декоративні матеріали і фарби — це оздоблювальні матеріали, здатні до невпізнанності змінити звичайний інтер’єр

Структурні фарби

Категорія: Декоративні ефекти

Декоративні матеріали і фарби — це оздоблювальні матеріали, здатні до невпізнанності змінити звичайний інтер’єр. Як правило, вони наносяться тільки на певні стіни в кімнаті.

У магазинах представлений великий вибір різних фарб і мас для оздоблення стін. Створювані ними покриття можуть оманливе імітувати камінь, венеціанську ліпнину, замшу, оксамит, метал або бетон. Однак, вибираючи матеріал для обробки стіни, потрібно пам’ятати, що кінцевий ефект буде залежати не тільки від типу обраної підготовки, а й від способу її нанесення і текстурування, а також від креативності та креативності. досвід підрядника. Також слід пам’ятати, що таку стіну потрібно буде потім правильно висвітлити, щоб максимально підкреслити декоративний ефект.

Види фарб і декоративні маси

Структурні фарби — це велика група продуктів, для яких характерним є те, що вони містять частинки кварцу. Структурні фарби при нанесенні створюють на стіні ніжну мелкозернистую текстуру, що нагадує, наприклад, оксамит або джинсову тканину. Вони досить щільні, тому їм можна надати форму на стіні будь-яким інструментом (валиком, губкою, шпателем або просто вручну).

Фарби глазурі. Це напівпрозорі препарати, що складаються з безбарвною основи і барвників. Їх наносять на раніше пофарбовані стіни. Глазур надає стіні ефект глибини і при правильному освітленні переливається перламутровими або райдужними тонами.

Лаки з ефектом трещін.Оні дають ефект потрісканої фарби і видимих ​​подряпин на стене.Стена повинна бути додатково пофарбована контрастною фарбою (це буде видно в тріщинах). Нарешті, готову стіну необхідно захистити безбарвним лаком.

Лаки з глітером. Частинки блиску, що містяться в лаку, можуть бути срібними, золотими або райдужними. Такі лаки наносяться на раніше пофарбовані стіни для отримання ефекту «мерехтіння». Також вони підходять для фарбування дерев’яних поверхонь.

Декоративна штукатурка. Вони можуть імітувати травертин або вапняк на стіні. Вони доступні в вигляді готових мас або сумішей для змішування з водою (дуже важливо дотримуватися пропорції, зазначені на упаковці). Їх наносять на заздалегідь підготовлені (за рекомендацією виробника) стіни досить тонким шаром (від 3 до 5 мм).
Наносити штукатурки, що імітують травертин або вапняк, непросто: їх потрібно вміло загладити, відполірувати, а іноді і просочити. Тим, хто не в собі сил, слід звернутися за допомогою до професіонала, який має досвід, — інакше матеріал може бути просто витрачений даремно.

Венеціанська ліпнина. Це вапняні або акрилові маси, призначені для нанесення дуже тонким шаром (від 1 до 3 мм). Ви можете купити їх в готові кольору або пофарбувати в магазині (як фарби). Зазвичай маси кількох кольорів змішуються і поєднуються на стіні і наносяться кілька разів для отримання найкращого ефекту, наприклад, імітація тонких «прожилок» на мармурі. Додатково стіна може бути оброблена воском, щоб оживити її колір і зробити її стійкою до механічних пошкоджень та вологи.

Ліпнину зробити складно, потрібні ще спеціальні терки і шпателі, тому тут теж найкраще розраховувати на допомогу професіонала.