Традиційний паркет виготовляється з ламелей з масиву дерева

Укладання паркету

Категорія: Паркет

Традиційний паркет виготовляється з ламелей з масиву дерева, широко відомих як клепки. Слід визначитися з одним з можливих візерунків, від нього залежать розміри клепок.

Візерунки статі можна створити, розташувавши один тип ламелей по-різному, або розташувавши різні типи рейок — різної довжини і ширини — строго певним чином. Варто пам’ятати, що паркет, що складається з елементів, розташованих по діагоналі або поперек один одного, набагато стабільніший за розмірами, ніж ті, в яких всі елементи йдуть в одному напрямку.

ялинка

Незалежно від того, одинарний він (класичний) або подвійний, це найпопулярніший візерунок. Його отримують шляхом розташування дощок рівних розмірів під кутом 45 ° або перпендикулярно сусіднім стін. Щоб зробити підлогу, знадобиться однакову кількість планок з правим і лівим виступом.

цегла

Його ще називають корабельної викрійкою. Найчастіше планки розташовуються рівномірно — контакти зміщені відносно один одного на половину довжини планок або нерівномірно — із зсувом на або 1/3 довжини. Для укладання потрібні дошки тільки з правим або тільки з лівим виступом.

сходи

Він може мати різні варіанти — з однією або двома планками горизонтально розташованих планок, а також одним або декількома рядами вертикально розташованих планок. Для виконання горизонтальних смуг можна використовувати клепки інших розмірів, ніж для розташування вертикальних смуг.

Кошик

Він нагадує мозаїку — ряди планок утворюють квадрати, краї яких можуть бути паралельні стінам або розташовуватися під кутом 45 °. Для такої викрійки потрібні клепки, довжина яких точно кратна ширині. Необхідно однакову кількість планок з правим і лівим виступом.

склеювання паркету

Підстава для приклеювання плит повинно бути сухим (максимальна вологість 3%), чистим і мати достатню адгезію. Дуже часто потрібно попереднє вирівнювання і заповнення порожнин вирівнюючими складами. Оцінка підстави і виконання необхідних ремонтів при необхідності повинні бути зроблені до початку укладання паркету. Можливо, буде потрібно використовувати відповідну ґрунтовку, щоб зміцнити її і вирівняти її поглинаючу здатність.

Міцна основа і добре просушене дерево — тільки половина справи, якщо паркет не піднімається. Інша половина — це правильно підібраний клей. Його тип повинен відповідати типу використовуваної деревини.
Температура при укладанні паркету не повинна бути нижче 15 ° С, а вологість не повинна перевищувати 70%. Такі ж умови повинні зберігатися в приміщеннях і після робіт. Приміщення, в якому укладений паркет, слід провітрювати, оскільки деревина має тенденцію до усадки і розширення, оскільки вона вбирає вологу з навколишнього середовища. Відсутність вентиляції може привести до утворення щілин і деформації поверхні паркету (човни).

Нанесіть клей на основу, виливши його і розподіливши зубчастим шпателем. Вам потрібно розмітити покрите клеєм простір основи, щоб можна було укласти потрібну кількість паркету до того, як клей встигне висохнути. Придавите кожну смужку і посуньте, при необхідності злегка постукайте по ній, щоб вона виявилася в потрібному місці. Пам’ятайте, що ми стукаємо по дошках дерев’яним або гумовим молотком, щоб не пошкодити кути паркету або його поверхню. Паркет необхідно укладати щільно, кожну смугу потрібно простукувати так, щоб язички перебували в пазах. Тоді між окремими дошками не залишиться зазорів.

Через деформації дощок під впливом перепадів температури і вологості паркет укладають як плаваюча підлога. Їх не можна ставити в зіткнення зі стінами, тому що вони можуть вставати і навіть штовхати зовнішні стіни на першому поверсі. Тому навколо стін та інших конструктивних елементів приміщення (стовпів і т. Д.) Залишають компенсаційний шов шириною близько 1 см. Після завершення робіт його не буде видно — накриє плінтус.

Після того, як вся поверхня паркету буде покладена і клей висохне — приблизно через місяць — паркет зачищається, тобто вирівнюється вся його поверхня. Після соскабливания підлогу ретельно пропилососять і витирають пил. Після цього усуваються будь-які нерівності, щілини і тріщини. Шпаклівку можна підібрати по породі дерева і його відтінку. Підготовлений таким чином паркет покривається лаком або маслом.