Техніка малювання по шаблонах для малювання

Техніка малювання по шаблонах для малювання

Категорія: Декоративні ефекти, Шаблони

Розписати за трафаретом нескладно — з ними впорається навіть людина без досвіду. Все, що вам потрібно, це відповідні фарби і трохи фантазії.

Такий спосіб прикраси стін — нанесення на них повторюються візерунків — відомий давно. Раніше для цього використовувалися спеціальні фактурні валики, сьогодні все частіше використовуються малярні трафарети із пластику, доступні в різних розмірах і незліченних малюнках. Шаблони хорошої якості мають товщину близько 0,5 мм, тому їх можна використовувати багаторазово.

Які фарби?

Для розфарбовування барвистих візерунків можна використовувати звичайні фарби для стін (вони повинні бути густими) або спеціальні трафаретні фарби. Цікавий ефект дає використання різних мас і структурних паст (тоді ми отримаємо ефект «барельєф ??»), забарвлених в будь-які кольори. Також можна використовувати різні декоративні вироби для розпису за трафаретами, наприклад, лаки (дають ефект металу — золота, срібла або міді) або світяться в темряві фарби.

Увага! Таким способом можна прикрасити не тільки стіни, але і меблі, і інші поверхні. Перш ніж купувати фарби, переконайтеся, що вони підходять для нанесення на даний тип підстави.

Як пофарбувати?

Роботу слід починати з перевірки стану поверхні. Якщо стіна була забарвлена ​​раніше, перевірте, чиста вона; потрібно протирати від пилу м’якою тканиною. Якщо ж вона свіжа, стежимо за тим, щоб фарба висохла.

Потім приклеюємо шаблон до стіни: для цього вам знадобиться паперовий малярний скотч. Також варто перед установкою перевірити за допомогою спиртового рівня, чи рівно він. Якщо шаблон дуже великий, і у нас немає нікого, хто міг би допомогти вам утримати його на стіні в потрібному положенні, спочатку помістіть його на стіл або підлогу, приклейте його краю, а потім прикріпіть до стіни.

Фарбу найзручніше наносити за допомогою невеликого пензлика або губки. Їх слід злегка занурити у фарбу і ретельно висушити. Чи не можете застосувати відразу занадто багато? фарбу, щоб вона не потрапила під трафарет, так як це викличе розлучення. Фарбу не слід втирати занадто сильно в основу, але — злегка приклавши інструмент до стіни, — точно і рівномірно заповніть візерунок, вирізаний в шаблоні.

Якщо ми хочемо додатково прикрасити малюнок, намальований на стіні (наприклад, нанести шар лаку, щоб домогтися ефекту металевого світіння), нам потрібно дочекатися висихання попереднього шару фарби.

Шаблон потрібно знімати обережно, щоб не пошкодити тільки що зроблений візерунок. При подальшому відтворенні її можна відразу приклеїти на новому місці (заздалегідь переконаєтеся, що вона не забруднена фарбою, щоб не забруднити стіну). Після того, як ми закінчили малювати, шаблон слід ретельно вимити, щоб його можна було використовувати повторно в майбутньому.