Дерево у ванній — параметри, застосування і догляд

Дерево у ванній — параметри, застосування і догляд

Категорія: Дошка підлоги, Лаки, Масла

Завдяки дерев’яному пристрою ванні кімнати перестають бути «прохолодними» і стерильними. Однак подібна обробка інтер’єру вимагає вибору відповідних, більш стійких порід дерева.

Якщо ми хочемо збагатити наші ванні кімнати деревом, ми повинні ознайомитися з його параметрами. Перш за все, він повинен бути стабільним і твердим, мати низький коефіцієнт усадки і високий вміст смоляних масел і дубильних речовин (вони перешкоджають вбирання вологи). Цим вимогам відповідає деревина екзотичних порід, що виростає у вологому і теплому середовищі, тому вона адаптована до таких умов. Екзотичне дерево теж не вимагає догляду, але варто пам’ятати, що його колір змінюється під час використання, тому варто захистити його, наприклад, Патинована поверхню. Рекомендується для ванної:

— мербау — коефіцієнт усадки: 9%, колір: від коричневого до червоного,
— іроко — коефіцієнт усадки: 9%, колір: від оливкового до шоколадно-коричневого,
— тик — коефіцієнт усадки: 9,1%, колір: жовто-коричневий після темно-коричневого,
— jatoba — коефіцієнт усадки: 11,7%, колір: червоно-коричневий,
— лапачо — коефіцієнт усадки: 12,5%, колір: від оливково-бордового до чорного.

Також можна ризикнути і використовувати польську деревину (з цієї групи рекомендуються модрина, дуб, ясен або в’яз), яка дешевше, але також менш стійка і вимагає особливого догляду.

Найпопулярніше використання дерева

Дерево у ванній використовується не тільки для підлоги, але і як елемент оздоблення — найчастіше використовується в якості стільниці під умивальник, меблі, рідше — як огорожу для ванни. Для стільниць найкраще підходять тик, іроко, кедр, бади, мербау, іпе. Для виготовлення стільниць і полиць використовується масив дерева. У разі полиць з успіхом можна використовувати польське дерево — воно не піддається прямому впливу води, але буде захищено від вологи маслом або смолою. Те ж саме і з раковинами — хоча вони найчастіше з екзотичних порід дерева, рідне їм дерево (ясен, дуб) нічим їм не поступається (все одно вся поверхня буде покрита смолами).

Догляд за дерев’яною підлогою:

Кожне дерево в ванній вимагає відповідного захисту. Для дерева на підлозі використовуються:

— мастило

Дерево у ванній найкраще консервують маслом, так як воно проникає в щілини і запобігає потраплянню води в структуру дерева. Фахівці вказують як найбільш ефективне застосування гарячого масла, яке гарантує проникнення масла на глибину 5 мм в структуру деревини.

— лакування

Також застосовується консервація лаком, але цей метод вважається менш ефективним — оптимальний захист забезпечують еластичні лаки (уретанові, уретан-алкідні, поліуретанові). Лак захищає тільки зовнішню частину дерева. Будь-яке пошкодження лакової поверхні означає, що вода має вільний доступ на глибину, звідки вона не випаровується, що призводить до руйнування дерев’яної підлоги. Якщо ми вирішили захистити екзотичну деревину лаком, не забудьте заздалегідь нанести ґрунтовку, що нейтралізує ефірні масла. Є ще так звані складні породи екзотичної деревини — наприклад, іпе, іроко — тоді необхідно використовувати спеціальну ґрунтовку, рекомендовану саме для цього виду деревини. Крім того, на пофарбованої поверхні неможливий локальний ремонт.

— воскова епіляція

У разі стільниць і умивальників ми не консервуємо їх поверхню маслом, тому що вони постійно піддаються впливу води, яка швидко її видаляє. Тут лак має вирішальну перевагу.

Увага! Екзотична деревина склеюється одно- або двокомпонентними поліуретановими клеями.