Широкоформатна плитка полюбилася архітекторам і інвесторам

Правила складання широкоформатного плитки

Клеї і адгезиви, З’єднання

Широкоформатний плитка полюбилася архітекторам і інвесторам. Однак укладання такої плитки — завдання непросте і вимагає використання спеціальних інструментів.

Найпопулярніша великоформатна плитка — це керамічна плитка, але все частіше вибирають ректифікований плитку. У чому різниця між ними, крім більш високої ціни останнього? Як правило, перед випалюванням плитку нарізають, тому партії плитки можуть відрізнятися за розміром (в цьому випадку різниця досягає декількох міліметрів). Навпаки, ректифікований плитка ріжеться після процесу випалу — тому різниця в розмірах окремих плиток менше, а техніка різання дозволяє укладати плитку без швів.

Підстава під плитку — перевірте твердість і вологість

Очищення, вирівнювання, заповнення щілин — перед укладанням плитки варто подбати про підходящої поверхні, щоб уникнути проблем при роботі. На що ще варто звернути увагу?

Основа повинна бути несучою — для вимірювання твердості підстави використовується спеціальний тестер. На основі сітки подряпин і надрізів, зроблених спеціальними стилусом, виявляються дефекти. Якщо ми спостерігаємо подрібнення підстави, починаємо роботу по зміцненню і зміцненню поверхні.

Вологість: менше 2% — краще за все проводити тест на вологість за допомогою електронного вимірювача.

Чистота і сухість підстави — це умова, яке необхідно дотримуватися при укладанні плитки будь-якого типу. Варто заґрунтувати правильно підготовлену поверхню, так ми знизимо вбирання вологи клейовим розчином (можна змішати з водою).

Вибираємо клейовий розчин

Клей з розчиненої консистенцією буде оптимальним для плитки великого формату. Необхідно розподілити клей по всій поверхні — навіть найменше порожній простір може привести до розтріскування плитки під час укладання або використання.

Увага! Клей для плитки великого формату самоплив, тому для укладання плитки на стіну він не підходить.

Після укладання плитки притисніть її і обережно вдарте гумовим молотком — під впливом вібрацій, що виникають при ударі, клей (завдяки своїй розрідженого консистенції) переміщається і покриває всю поверхню плитки. У місцях, де не використовується рідкий клейовий розчин, нанесіть клей двічі, нанесіть тонкий шар клею на нижню частину плитки і нанесіть другий шар на підставу зубчастим шпателем.

Увага! Плитка розміру XXL набагато важче стандартних, вага однієї великоформатної плитки становить навіть кілька десятків кілограмів! Тому установку повинні виконувати дві особи, а в разі великих форматів також варто використовувати спеціальні присоски, які утримують пластину. Також можна використовувати систему вирівнювання плитки — вона забезпечує рівну поверхню при укладанні.

Завжди з косяком?

Навіть якщо є можливість укладати плитку без швів, виробники зазвичай рекомендують використовувати затірку не менше 1 мм (в цьому випадку підійде самовиравнівающаяся затирка). Завдяки цьому між плитками не буде накопичуватися бруд, а шви компенсують напруги, що виникають в результаті деформації підстави.

Крім того, ширина швів регулюється НДІ будівництва — рекомендується використовувати шов 4 мм для плитки шириною від 20 см до 60 см. Для більшої ширини — від 5 до 20 мм шва.