Який плитковий клей вибрати? Вибирайте з урахуванням області застосування і типу основи

Який плитковий клей вибрати? Вибирайте з урахуванням області застосування і типу основи

Адгезійні властивості — лише один з параметрів, які слід враховувати при виборі клею для плитки. Друге важливе питання — це вибір продукту, відповідного його застосування. Клей для глазурі слід підбирати відповідно до місця укладання плитки і типом підстави. Як правильно вибрати сполучна з урахуванням цих припущень? Який фарфоровий клей для тераси, а який для ванної?

Місце установки плитки і вид матеріалу

Підібрати клей для плитки, що укладається усередині приміщень, — для кухні, коридору або ванною — нескладно. В цьому випадку водонепроникне виріб — це все, що вам потрібно. Якщо ви використовуєте плитку для заповнення часто використовуваного простору, наприклад, туалету, вибирайте клей, який швидко сохне. Якщо плитки приклеюються зверху вниз, варто використовувати клей з меншою плинністю. Чи плануєте підлоги з підігрівом? Дотягнутися до еластичного розчину.

При виборі клею для плитки для зовнішніх робіт необхідно враховувати ще багато аспектів. Цей продукт повинен бути водонепроникним, морозостійким і деформується (при укладанні плитки на великій площі клей повинен бути сильно деформується).

Налаштуйте клей відповідно до типу підкладки.

На етапі вибору клею дуже важливо, щоб він відповідав типу підстави, на яке буде укладатися плитка. Цей параметр так важливий через різну адгезії окремих поверхонь.

 

Якщо ви збираєтеся укладати плитку на цементну, цементно-вапняну, гіпсову або вапняну штукатурку, використовуйте звичайний, зазвичай зв’язує клей. Звичайний клей, зазвичай твердіє клей зі зниженою плинністю і збільшеним відкритим часом також є хорошим вибором. Таке в’язке рекомендується також для стінових бетонів. Якщо ж ви покриваєте гіпсокартон плиткою, набагато кращим вибором буде звичайний цементний клей, нормально схоплюється або з поліпшеними параметрами, після нанесення грунтовки емульсії на поверхню.

Хотіли б ви освіжити інтер’єр, але вид збитих ланцюгів плиток і великої кількості сміття змушує відмовитися від цієї ідеї? Якщо стара плитка була добре укладена, знімати її зовсім не потрібно, достатньо покрити нової глазур’ю. Який клей для плитки або керамічної плитки вибрати в такій ситуації? Бажано цемент або дисперсія, з підвищеною адгезією. При кріпленні плитки на плити OSB також рекомендуються препарати з підвищеною адгезією.

Ви вибираєте клей для глазурі? Ці поради також будуть вам корисні

Ви вже знаєте, що перед покупкою плиткового клею слід перевірити властивості продукту, адаптувати його до місця укладання і типом підстави. Перш ніж правильно вибрати продукт, зверніть увагу на додатковий поділ розчинів на розчин: тонкошаровий (від 2 мм до 5 мм), среднеслойний (від 4 мм до 20 мм) і товстошарові (більше 2 см). Перші використовуються на гладких поверхнях. Два інші види клею призначені для нерівних стін (усувають вигини). Тонкошарові розчини також можна наносити на нерівні поверхні, але тоді необхідно буде нанести додатковий вирівнюючий шар.

При виборі клею для підлогової або настінної плитки також необхідно знати, що окремі плитки розрізняються ступенем водопоглинання. Що це означає на практиці? Якщо ви виберете матеріал з високим ступенем водопоглинання (мармур, піщаник, полірований фарфор або травертин), необхідно буде закріпити його на цементному клеї на основі білого цементу. Приклеювання сірим цементним продуктом може викликати знебарвлення плитки.

Розмір плитки також впливає на спосіб приклеювання і вибір розчину. І ці виробники створюють все більше і більше, що дозволяє отримати привабливу, практично однорідну плиточную поверхню. При кріпленні плитки великого розміру обов’язково використовуйте продукти розрідженого консистенції, що дозволить покрити клеєм всю поверхню плитки — це в свою чергу зміцнить її структуру і запобіжить розтріскування.

Вам подобаються зручні рішення? Ознайомтеся з альтернативою будівельного розчину

Правильно підібраний плитковий клей гарантує вам міцне і безпечне кріплення плитки до стіни і підлоги. Крім традиційних цементних мас, на ринку також доступні монтажні клеї. На них варто звернути увагу, тому що вони зручні і прості у використанні, і вони швидко скріплюють склеюються матеріали. Прикладом монтажного клею, який за своєю ефективністю не поступається складу плитки, є клей Bostik.

Виріб зручно у використанні — воно поміщено в картридж, а значить, відразу готове до приклеювання. Він не вимагає додаткових робіт і не вимагає опори, тому ви легко зможете встановити плитку від стелі до підлоги. Клей Bostik Mamut також відрізняється високою гнучкістю, завдяки чому він ефективно компенсує руху матеріалу. Використовуйте його для укладання плитки на різні типи грунтів, як всередині, так і зовні будинків.