Важливі стики — стики на кухні, у ванній, холі, гаражі і на терасі

Важливі стики — стики на кухні, у ванній, холі, гаражі і на терасі.

Категорія: Суглоби

Керамічний підлогу або стіна — це не тільки плитка. Його критичним елементом є стики, які виконують естетичну і технічну функцію, оскільки визначають зовнішній вигляд облицювання і її довговічність. Стики добре впораються зі своїм завданням, якщо їх тип правильно обраний для місця, де вони будуть укладатися. Потрібно знати, яку затірку використовувати у ванній і в гаражі.

Мінеральні шви (жорсткі і гнучкі), що представляють собою суміш цементу, мінеральних наповнювачів і модифікаторів, є найбільш відомим в’язким на ринку. Залежно від певних пропорцій компонентів в суміші ми можемо вибирати між жорстким розчином для недеформівних поверхонь (в основному, стін) і гнучким.

Еластична затирка застосовується на деформуються поверхнях (стіни з гіпсокартону або ДСП) і в місцях, схильних до перепадів температур (підлоги з підігрівом) і вологості. Ми також можемо використовувати такі шви для заповнення проміжків між плитками, безпосередньо контактують з потоком води, наприклад, в душі. Гнучкі стики морозостійкі і водонепроникні, тому підходять для використання поза домом (на терасі).

Двокомпонентна епоксидна затирка на основі епоксидної смоли, на жаль, набагато дорожче мінерально-цементної затірки, особливо рекомендується в місцях, що піддаються сильному забрудненню — гараж, хол, підлогу на кухні або кухонні стільниці з плитки. Його перевага в тому, що він ніколи не втрачає колір, бо не знебарвлюється. Після застигання маси в неї не можуть проникнути ніякі речовини — ні хімічні речовини, ні вода. Довговічність епоксидної затирання є перевагою, але також і недоліком, тому що в разі забруднення затірки для плитки висохлий матеріал можна видалити тільки механічним способом. А це може пошкодити поверхню. Тому довірте затірку швів епоксидною затерла в руки професіоналів.

У ванних кімнатах, крім використання еластичною затірки, необхідно використовувати сантехнічний силікон. Він використовується там, де стики піддаються частому впливу вологи і прямого впливу води, наприклад, на цегельних підлогах душових кабін і на стику між душовим піддоном, ванною або умивальником і стінами. Препарати на основі силікону містять фунгіциди, що пригнічують ріст цвілі на вологих поверхнях. Їх перевагою є гнучкість, тобто дає змогу пристроям обмінюватися з різних матеріалів не тріскається і залишається щільним навіть під впливом високих температур (наприклад, гарячої води у ванні) або незначних рухів і вібрацій. Силікони бувають різних кольорів.

Після того, як ви виберете правильний тип затірки, вам потрібно вирішити, скільки цього матеріалу слід закупити. Це визначається не тільки площею приміщення, яке буде облицьований плиткою, але і шириною шва. Останнім часом в моду увійшли вузькі суглоби. На жаль, це рішення, викликане естетичними потребами, але технічно недосконале. Є кілька матеріалів, для яких вузькі шви є відмінним рішенням, наприклад, мозаїка, особливо скляний, і дрібна плитка, тобто популярні кубики 10х10 см.

Як правило, вузькі стики можна використовувати в місцях з постійною температурою, без сильного сонячного світла і інших теплових ефектів. На жаль, на деформуються поверхнях, наприклад, теплі підлоги, тераси, балкони, зовнішні сходи, фасади, каміни і басейни — вузька затірка не допускається. Плитка лінійно деформується (розширюється) під дією температурних змін, і якщо затирка буде занадто вузькою, плитка може потріскатися або відшаруватися від підстави. Крім того, шви на облицюванні зовні виконують ще й вентиляційну функцію — волога з-під плитки повинна мати можливість виходити через досить широкий і паропроницаемий шов.

Нарешті, залишилося вибрати колір затірки. Вибираючи колір стику, ми повинні узгодити його з розміром, форматом і типом плитки, а також з приміщенням, в якому вона буде розташована. Колір затірки істотно впливає на остаточний вигляд керамічної облицювання — він підкреслює або тонізує колір і малюнок плитки. Можливі два варіанти підбору кольору затірки: в тон плитці або, навпаки, контрастує з ними. Контраст кольору затірки і плитки ідеально підходить для сучасних інтер’єрів. Однак в разі облицювання каменем використовувати контрасти не рекомендується. Для кам’яної плитки слід вибирати шви кольору, близького до кольору облицювання, тому що кольорове шов буде домінувати і відволікати від малюнка натурального каменю. Для цих плит ми використовуємо хімічно нейтральні шви,

Блискучі стики дуже привабливі — вони надають поверхні сяйво і красиво розсіюють світло.