Види керамічної плитки

Види керамічної плитки

Категорія: Універсальна плитка, Теракота, Керамограніт

Чим ми любимо обробляти стіни і підлоги в наших квартирах, приміщеннях або офісах? Звичайно ж, керамічна плитка. Чи всі вони підходять для підлоги або ванною? Про відмінності керамічної плитки ми дізнаємося з тексту нижче.

Ми цінуємо їх за довговічність, естетику і функціональність. Керамічна плитка все частіше переміщається з кухонь, коридорів і ванних кімнат в вітальні. Незамінні при обробці поверхонь терас, сходів і фасадів. Але … керамічна плитка не дорівнює керамічній плитці.

Ми кладемо іншу плитку на підлогу, а іншу на стіни. Також важливо, обробляємо ми поверхні всередині будівель або зовні. Залежно від того, де вони будуть лежати, варто звернути увагу на їх клас стирання і покриття. Там, де особливо важлива гігієна, яка передбачає часте миття підлоги і стін, слід вибирати гладку і глазуровану керамічну плитку. Там, де ми хочемо кращого зчеплення з підставою, ми кладемо грубу плитку — тоді ми мінімізуємо ризик посковзнутися. Ось найпоширеніші види цього популярного матеріалу:

глазур

Це відносно тонкі керамічні плитки, зазвичай глазуровані, різних дизайнів, кольорів і розмірів. Через низьку стійкості до стирання глазур слід наносити на стіни, бажано в місцях, не схильних до сильного забруднення. Він підходить для ванних кімнат і кухонь, а в цілому — для будь-якого інтер’єру. Однак від цього доведеться відмовитися, якщо обробляти поверхні стін зовні — така плитка вбирає, тому через погодні умов може тріскатися і розхитуватися. Ми можемо вибрати розмір плитки на свій смак, хоча за загальним правилом велику плитку кладуть у великі кімнати, а для маленьких — вибирайте маленькі.

теракотовий

Вони являють собою підлогову плитку з обпаленої глини. Глазуровану теракоту можна укладати як усередині, так і зовні, а її візерунки і кольори незліченні, тому ми можемо ідеально підібрати її зовнішній вигляд відповідно до нашими проектами аранжування і декором, якого ми хочемо досягти. Неглазуровану теракоту можна використовувати тільки всередині, тоді вона матиме природний колір глини. Це дуже міцний і простий в обробці матеріал, але він має трохи меншу ударостійкість, ніж керамограніт.

Грес

Ця плитка найтвердіша і стійка до стирання, тому ми можемо використовувати її для обробки підлог в особливо експлуатованих умовах. Вони нагадують натуральний камінь, наприклад граніт, травертин або мармур, і тому створюють виключно естетичний ефект оформлення. Виготовлені з керамограніта з додаванням польового шпату, кварцового піску і мінеральних пігментів, вони обпікаються при дуже високих температурах, що робить їх особливо міцними.

Грес ділиться на фарфоровий і технічний. Перший може бути покритий глазур’ю, а потім характеризується надзвичайно твердим і міцним шаром покриття. Таку керамічну плитку можна з успіхом використовувати де завгодно — оніустойчів до морозу, пошкоджень і хімікатів. Технічний керамограніт не покривається глазур’ю, тому ми не можемо розраховувати на таке розмаїття малюнків і квітів, як у випадку з порцеляною, але він не менш функціональний. Може бути полірованим або ангобірованний (матовим). Перший варіант ми виберемо для поверхонь, що не піддаються частому контакту з водою, хімічними речовинами і брудом.