Поручні для сходів — які вибрати?

Поручні для сходів — які вибрати?

Категорія: Дерево, ПВХ, Сталь

Поручень — один з найважливіших елементів сходів. Він доповнює їх і підкреслює характер конструкції, але також є частиною, значно полегшує їх використання. Що потрібно знати про вибір поручнів?

Що потрібно враховувати при виборі перил?

Перила для сходів повинні бути зручними і приємними на дотик, їх слід ретельно вигладжувати, щоб комфорт від їх використання був якомога вище. Також дуже важливо, щоб вона була міцно прикріплена до конструкції балюстради або безпосередньо до стіни. У другому варіанті слід звернути увагу на те, щоб не ставити занадто близько до стіни — перила повинні знаходитися від неї не менше 5 см. Діаметр поручня повинен бути близько 7 см — тоді він найбільш функціональний. Круглий перетин поручня найзручніше. Він повинен бути досить стійким, щоб ви могли спиратися на нього при підйомі і спуску по сходах. Вибираючи поручні для сходів, пам’ятайте про всі домочадців, особливо про літніх людей і дітей.

Дерев’яний або металевий?

Дерев’яні перілаоні дуже універсальні. Ми можемо підібрати їх до всіх інтер’єрів, де вже використовувалося дерево — це може бути один з елементів декору, наприклад, двері, меблі. Цей тип поручнів також відмінно поєднується зі сходами, облицьованої плиткою. Більш того, ми можемо доповнити їх скляними сходами і металевими поручнями. Поручні з дерева (в залежності від його виду і фактури) можуть стати ефектним рішенням як для сучасних, так і для традиційних інтер’єрів.

Для виготовлення поручнів найчастіше використовують бук, дуб або екзотичні породи дерева. Слід пам’ятати, що повній гармонії в інтер’єрі ми доб’ємося, використовуючи вже використану породу дерева, хоча це не є правилом. Дерев’яні поручні особливо підходять для більш просторих інтер’єрів. Цей тип поручнів був обраний з-за їх природного вигляду, тепла і комфорту при дотику.

Металеві поручні підходять в першу чергу для інтер’єрів, що відрізняються сучасним стилем. У той час як дерев’яні поручні відмінно виглядають в просторих інтер’єрах, металеві поручні також добре підходять для невеликих кімнат, не перевантажуючи їх. Вони класні на дотик, але при цьому надзвичайно стильні. Метал ідеально поєднується зі скляними поручнями, завдяки чому створюється неповторна атмосфера. Це також можливо завдяки різноманітності форм поручнів з металу, а саме зі сталі (найміцнішою і популярною), алюмінію, латуні або міді (дві останні також відмінно підходять для традиційних інтер’єрів). Варто відзначити, що всі вони відрізняються більшою міцністю, ніж в разі дерев’яних поручнів.