Облаштування інтер’єру в стилі дзен

Облаштування інтер’єру в стилі дзен

Категорія: Кольорові фарби, Штори, Фурнітура для підвіконь

Якщо ми хочемо, щоб будинок був оазисом спокою і місцем, де ми відновлюємося після важкого дня, варто черпати натхнення з мудрості буддійських ченців і створювати обстановку в стилі дзен.

Що це?

Дзен вислизає від однозначного визначення — взагалі кажучи, це особливий спосіб життя, заснований на тиші, медитації і споглядання пустотности. Цей стиль йде корінням в японську традицію, а точніше в буддійські храми сеин, тобто в місцях, де монахи присвятили себе читання і медитації. Кімнати цього типу були влаштовані таким чином, що дозволяли зосередитися і слухати один одного. Згодом цей стиль стали використовувати як зразок для оформлення японських інтер’єрів, а в 20 столітті його оцінили і в Європі. До цього дня цей аскетичний стиль дуже популярний, і його елементи також можна перенести в наші інтер’єри.

Що для нього характерно?

— Найголовніші його елементи — скромність, простота і гармонія.

— Пустота і простір — ключові слова в стилі дзен. Важливо очистити своє оточення від всіх непотрібних елементів — щоб створити просторий скромний інтер’єр. Цей стиль рекомендує скромність і відсутність зайвих елементів, оскільки вони тільки відволікають нас і суперечать духу мінімалізму. Всі дрібнички і непотрібні елементи повинні бути видалені з наших квартир, щоб отримати чисте, незаймане простір для роздумів і відпочинку. В результаті навіть у невеликих приміщеннях можна отримати трохи вільного місця.

— Стиль Дзен вірний природі — це як використання натуральних матеріалів, так і можливі елементи декору, натхненні природою і природою. Варто використовувати прикраси з рослин — наприклад, дерева бонсай або квіти і гілки (наприклад, вишню) в вазах.

— Зв’язок з природою трактувалася буквально, відкриваючи японські інтер’єри в сад, роблячи його частиною домашнього господарства. У наших будинках все, що вам потрібно, це засклення, яке дозволить нам милуватися садом.

— Натуральні прикраси. У цьому інтер’єрі найбільш цікаві прикраси, натхненні природою. Отже, варто вивчити секрети мистецтва аранжування квітів, тобто ікебани, або мистецтва виставлення каменів і каменів, званого Суйсекі.

— Кольори інтер’єру в стилі дзен приглушені, як в природі. Тут підійдуть білий, бежевий, коричневий, сірий і збалансований пильно-зелений.

— Пол повинен бути однорідним, щоб не відволікати увагу. Найкраще, якщо вона буде зроблена з однорідної деревини, яка крім естетичних якостей буде ще теплою і приємною для ніг. Часто під ноги кладуть циновки з рисової соломи, традиційно відомі як татамі. Вони не тільки декоративні, але і дуже приємні на дотик босою ногою і виділяють тонкий солом’яний аромат.

— У цьому стилі дуже важливі натуральні матеріали. Тут панують бамбук, дерево, а також бавовна і папір — все, що близько до природи.

— Нехитрі форми. Інтер’єр в стилі дзен уникає орнаментів і химерних форм. Тут важливі простота і помірність, що дозволяють оцінити деталі і красу невимушених форм.

— Спочатку інтер’єри цього типу були розділені переносними перегородками (седзи, фусума), щоб можна було створити домашній простір у міру необхідності. Такі стіни з рисового паперу додатково забезпечують затишний розсіяне світло.

Цілому або частинами

Ми можемо черпати натхнення в стилі дзен повністю або частково, облаштувавши таким чином тільки вітальню або спальню. Такий декор підходить як для великих будинків, так і для студій, даючи стерильну чистоту і простір, позбавлений обтяження і розкоші. Дзен — це не тільки простір, а й спосіб мислення і життя. Можливо, варто використовувати в домашніх умовах хоча б кілька його елементів, щоб не затуляти себе занадто кричущими і яскравими інтер’єрами.