Як самостійно викласти теракоту?

Як самостійно викласти теракоту?

Категорія: Теракота

У зв’язку з тим, що ремонтні та будівельні роботи є тягарем для нашого портфоліо, ми часто вирішуємо провести деякі роботи самостійно. Укладання теракоти — один із заходів, який при правильній підготовці можна здійснити без допомоги професіоналів.

Якщо у нас буде вільний час і ми не боїмося нових викликів, ми обов’язково зможемо викласти теракоту в квартирі своїми силами. Це може означати придбання необхідних інструментів для укладання плитки. Витрати на їх покупку, проте, будуть набагато нижче, ніж оплата роботи фахівця.

Коли почати?

Перш ніж приступити до власне роботі, ми повинні ретельно обмірити кімнату, в якій будемо працювати і ходити по магазинам. Найголовніше — купити правильну плитку. На матеріалах економити не варто, адже вони служать нам довго. Зверніть увагу, що нам слід вирішити купити більше теракоти, ніж ми розрахували. Плитка може пошкодитися або потріскатися, тому варто мати запасну і уникати додаткових походів в магазин. Залежно від того, як ми кладемо плитку, запас повинен бути від 5% (при прямій розкладці) до 15% (ромбовидної або комбінованої розкладці). Щоб полегшити собі роботу, також варто запастісьспіртовой рівень, плиткоріз, шпаклівка для нанесення клею, мішалка і відро для клею, пластикові хрестики і клини і шпатель для стиків. З таким обладнанням ми можемо приступити до роботи.

Укладання теракоти покроково

Підкладка, на яку ми будемо укладати теракоту, повинна бути ретельно підготовлена. Їх потрібно вирівняти і очистити від пилу і бруду. Необхідно видалити всі нерівності і повністю заповнити пустоти. Тільки на таке підготовлену основу можна укладати плитку.

Якщо ми вирішили викласти плитку ромбами, варто спочатку укласти її «всуху». У традиційній плануванні починаємо укладати плитку зі стін і прямуємо до виходу.

Підготовлений заздалегідь клей відповідно до інструкції на упаковці нанести шпателем безпосередньо на плитку і притиснути до основи, видавлюючи надлишки клею. Зробіть те ж саме з такими плитками, розділяючи їх хрестиками.

Уклавши кілька плиток, варто перевірити їх рівень спиртовим рівнем, щоб виправити будь-які недоліки. На завершення кладемо кромочні плитки, які потрібно обрізати найчастіше. Найкраще це робити за допомогою спеціального пристосування для різання плитки, але ми також можемо використовувати для цього болгарку.

На наступний день (або через 2-3 дня, в залежності від типу клею) ми можемо зняти хрестики, зачистити зазори і приступити до затірки швів. Підготувати розчин для швів відповідно до інструкцій виробника та нанести його на шви шпателем. Коли розчин трохи підсохне, протріть його вологою тканиною.