Укладання настінної плитки своїми руками

Укладання настінної плитки своїми руками

Категорія: Настінна плитка

У виконання оздоблювальних робіт своїми силами є один великий плюс — це дозволяє нам економити. Укладання настінної плитки — один з видів робіт, без яких ми здатні обійтися навіть поодинці. Як це може бути зроблено?

основи:

— плитка

— плитковий клей

— фуга

— мішалка

— дриль

— духовний рівень

— олівець

— гумовий молоток

— шпатель

— пакет

— хрести

— грунтовка

— широка кисть

Крок 1

Підготувавши всі необхідні аксесуари і інструменти, слід перевірити пакети з придбаної плиткою. Маркування на всіх упаковках повинна бути однаковою. Також можемо викласти плитку на підлогу. Потім ми можемо приступити до наступних кроків.

крок 2

Наступним кроком буде правильна підготовка підстави. В першу чергу його потрібно ретельно вирівняти — будь-які нерівності можна видалити шпателем. Перед нанесенням клею стіна повинна бути висушена і знежирена, щоб забезпечити адекватну адгезію. У підготовку поверхні також входить її грунтовка, яку можна ефективно провести широким пензлем.

крок 3

Пора позначити лінію, від якої ми будемо укладати такі ряди плитки. Треба пам’ятати, що починати потрібно з другого нижнього ряду — перший залишити до самого кінця. Намалюйте насухо лінії наступних рядів олівцем і спиртовим рівнем (ми також можемо прикрутити латочку до стіни), розклавши плитку на підлозі і на стіні. Перед тим, як правильно укладати плитку на стіні, рекомендується спочатку розташувати її на підлозі в такому ж макеті, розділивши їх хрестиками. При укладанні плитки від рівня кухонної стільниці початкова лінія плитки повинна розташовуватися не менше ніж на 2 см вище лінії стільниці.

крок 4

Наступним кроком буде підготовка клею для плитки. Робимо саме так, як рекомендує виробник. Змішуємо в герметичному і чистому відрі з холодною водою. Для цього ми використовуємо спеціалізовану мішалку, яку можна прикріпити до сівалки. Слід пам’ятати, що тоді обороти свердла повинні бути якомога менше. Важливо відзначити, що спочатку ми опускаємо мішалку в розчин, а потім включаємо її.

крок 5

Після нанесення клею нанесіть його на кельму за допомогою шпателя і розподіліть його зубчастої стороною вгору так, щоб клей на стіні мав видимі лінії. Надзвичайно важливо весь час тримати шпатель під одним кутом, що допоможе нам домогтися однакової товщини клею на всій поверхні стіни. Не слід покривати дуже велику площу одночасно, щоб клей не застиг занадто швидко.

КРОК 6

Переходимо до приклеювання. Спочатку приклеюємо першу і останню плитки в ряду, а вже потім і наступні, розділяючи їх все діагональними хрестиками. Кожен раз при приклеюванні плитки слід ретельно перевіряти її стан спиртовим рівнем — будь-які нерівності можна виправити гумовим молотком.

Крок 7.

Після висихання клею позбавляємося від хрестовин і приступаємо до підготовки і нанесення затірки. Як і у випадку з клеєм, приготуйте розчин в чистому відрі, змішавши його з водою за допомогою шпателя до досягнення бажаної консистенції. Розподіліть затірку по плитці під різними кутами, акуратно втираючи її в усі щілини. Наносимо гладким шпателем або спеціальною гумовою затерла, щоб не пошкодити плитку. Приблизно через 15 хвилин очистіть все це губкою і, нарешті, висушіть плитку.