Стиль арт-деко — один з тих напрямків який вже багато років знаходиться на піку популярності

Стиль арт-деко — один з тих напрямків в мистецтві (архітектура, живопис, графіка, дизайн інтер’єрів), який вже багато років знаходиться на піку популярності і ніщо не віщує, що воно буде забуто. Хоча його створення і період найбільшого поширення припав на міжвоєнний період (1919-1939), він як і раніше залишається бажаним і цінним стилем аранжування в 21 столітті.

Створення цього напрямку в мистецтві було виразом опозиції існував раніше відділенню, що характеризується відсутністю просторової дисципліни і масивністю промислових зразків. Арт-деко, вже з самого початку передбачалося, повинно було стати мистецтвом, побудованим за зразком старих стилів, але в той же час дуже сучасним, геометричним, надзвичайно функціональним і, отже, красивим.

Ми шукаємо такі особливості і по сей день, бажаючи оформити інтер’єр практично і оригінально. Композиції в стилі ар-деко характеризуються позачасовим шиком, симетрією і гармонією. Тому давайте, не роздумуючи, наділимо наші інтер’єри настільки вишуканим характером.

Ось основні риси, якими повинен володіти декор в стилі ар-деко:

— Всі меблі та техніка функціональні і красиві одночасно. Їх декоративні якості ні за яких обставин не можуть бути краще службових. Тому, наприклад, в такій компоновці ми часто бачимо дуже зручні і просторі шезлонги, дивани, ліжка — вони здаються занадто великими і важкими, але мають благородні пропорції.

— Класичний арт-деко відрізняється винятковою елегантністю і розкішшю. З самого початку він високо цінувався (і до цих пір залишається). Це меблі ручної роботи з інкрустаціями або інкрустаціями (тобто результат поєднання різних порід дерева з декоративними візерунками або доповнення дерева іншими матеріалами), використання декоративного шпону, використання дерева з цікавим малюнком кілець, різноманітне з вени, плями або очі.

— Наявність хромованою стали, срібла, бронзи, гладкої шкіри або мармуру.

— Повторюваність мотивів і симетрії, а також особливий (як би урочистий) порядок.

— В інтер’єрі повинні переважати прямі лінії і геометричні форми, такі як трикутники, ромби, ступінчасті піраміди, сітки, багатокутники, а також мотиви зірок або сонця.

— Використовувані кольору повинні бути світлими, але яскравими і часто контрастувати з темними аксесуарами або меблями. Стіни можна обклеїти шпалерами, які, як килими, килимки або тканину в інтер’єрі, повинні мати геометричні візерунки.

— На підлоги найкраще укласти глянсовий лакований паркет, дерево, чорно-білу мозаїку, камінь (наприклад, класичний мармур) або вінілові підлоги з геометричним малюнком.