Як підготувати деревину до подальшої обробки?

Як підготувати деревину до подальшої обробки?

Категорія: Просочники, Лаки, Плями

Дерево — надзвичайно вимогливий матеріал, хоча ефект розташування, якого ми можемо досягти з його допомогою, може бути приголомшливим, але ми повинні вкласти в нього багато роботи. Тому, щоб деревина служила нам довго, її необхідно правильно підготувати і закріпити. Давайте перевіримо, що потрібно зробити і чим облаштувати, щоб красива деревина дуже довго визначала обличчя нашого будинку.

Зустрітися з деревом

В наш час переважають спеціалізації: найбільш затребуваними співробітниками зазвичай є фахівці у вузькій області. Те ж саме і з деревом: перш ніж приступити до будь-якої роботи, ми повинні ознайомитися з характеристиками конкретної породи і тільки потім підбирати для неї конкретні особливості. Найбільшою популярністю для будівельних робіт користується деревина сосни — вона відрізняється хорошою гнучкістю і міцністю. У свою чергу, в столярних роботах переважають листяні породи, такі як дуб і бук. Пам’ятайте, що важка і тверда деревина швидше вбирає воду, тому вона краще підходить для використання в приміщенні.

Потім сировину необхідно просушити — тверда деревина сохне набагато довше м’якої деревини, і сушити її потрібно в спеціально підготовлених приміщеннях. Таким чином, середньостатистичному любителю хліба залишається купувати дрова після сушки — тільки після цього ми можемо починати просочення. В іншому випадку консервант не вбереться в достатній мірі.

Що використовувати для захисту поверхні?

Просочування деревини — необхідна умова. Тільки тоді нам буде гарантовано, що матеріал витримає випробування часом і буде дуже довго радувати око своєю благородною красою. Використовуючи просочення, ми вб’ємо в зародку все мікроорганізми, які можуть викликати деградацію деревини в майбутньому. Завдяки цьому ми не будемо боятися грибка, цвілі або комах, які люблять дерево.

Перший шар просочення також допоможе нам вирівняти поверхню деревини. До речі, ми знизимо апетит деревини до решти декоративним верствам, які не потрібно буде множити, достатньо двох. Пам’ятайте, що перед просоченням (але і перед нанесенням декоративного шару) поверхню слід протерти від пилу, пилку і смоли.

Чим прикрасити дерево?

Це залежить від того, чи хочемо ми надати поверхні певний колір (потім ми виберемо морилку) або просто додамо спалах (потім ми потягнемо за лаком) — більше інформації про морилкою і лаках можна знайти тут. Зараз лише нагадаємо, що при виборі просочення і її кольору (будь то синтетичний або натуральний барвник) потрібно враховувати, яке дерево буде забарвлене, тому що кожен вид по-різному реагує на конкретну специфіку.

Зазвичай недостатньо нанести один шар, але перед тим, як приступити до нанесення наступного, поверхню необхідно акуратно відшліфувати, видаливши дрібні нерівності, пил і пил, що виникли в результаті шліфування.