У старих будинках часто можна зіткнутися з проблемою гнутої підлоги на дерев’яній стелі

Категорія: Звукоізоляція, Ізоляційні плівки і стрічки, Пароізоляційні плівки, Будівельні плівки

У старих будинках часто можна зіткнутися з проблемою гнутої підлоги на дерев’яній стелі. За це відповідає велику вагу утеплювача — плити можуть покоробитися під його вагою. Якщо вчасно помітили зміни, то наш ремонт не зажадає великих витрат праці і коштів — досить замінити утеплювач на більш легкий.

Крок 1 — знімаємо шари статі

Роботи слід починати зі зняття всіх шарів підлоги, включаючи теплоізоляцію (пол), яка, можливо, була причиною проблеми. Завдяки цьому ми отримаємо доступ до конструкції стелі і т.зв. глухий кут — це дозволить оцінити стан окремих елементів.

Крок 2 — перевіряємо технічний стан підлоги

Місця врізки балок в стіну (в так званих гніздах) вимагають ретельного огляду, так як відносно часто пошкоджуються. Крім них, ми також перевіряємо балку перекриття, всі планки, що підтримують дошки стелі, а також сам глухий стелю (шпильки), дошки підлоги і теплоізоляцію (дізнаємося, чи винна вона у всій метушні).

Увага! Якщо мостини не заливати часто, є велика ймовірність, що ремонт буде простим і потрібно замінити тільки ізоляційний шар.

Крок 3 — розстеляємо шар фольги

Якщо потрібно замінити тільки теплоізоляцію, починаємо з укладання на стелю якісної плівки — вона повинна бути високопроніцаемого (з цієї причини не слід встановлювати поліетиленову плівку). Це дуже важливо, тому що дерев’яні конструкції повинні «дихати», інакше вони скоро стануть дуже вологими і будуть схильні до біологічної корозії.

Увага! Замість фольги можна використовувати вощений папір. Віск, нанесений з однієї або з обох сторін, захищає підлогу від вологи.

Крок 4 — укладаємо теплоізоляцію

Старий утеплювач необхідно замінити на новий. Щоб якомога довше користуватися заміненим підлогою, добре вибрати утеплювач легше попереднього. У цій ролі наприклад керамзит. Він відрізняється хорошими теплоізоляційними характеристиками, негорючий і стійкий до вологи (вбирає і при необхідності повертає в навколишнє середовище) і воді, а також до цвілі, грибків і шкідників.

Увага! LECA можна використовувати на нерівній поверхні без попереднього вирівнювання.

Крок 5 — звукоізоляція (за бажанням)

Якщо ми хочемо звукоизолировать кімнату, на шар теплоізоляції можна додатково покласти гумові або повстяні прокладки. Раніше варто перевірити, чи не володіє наш утеплювач такими властивостями (наприклад, керамзит і мінеральна вата), можливо, в нашому випадку додавати додатковий шар не буде потрібно.

Крок 6 — ставимо балки

На таке підготовлену основу можна приступати до укладання балок. Доступні два стандартних розміру: 4х6 см і 6х6 см. Розташування балок повинне відповідати розмірам (а також товщині) використовуваних нами плит MFP — таке розташування вказується виробником плати.

Для кріплення балок можна використовувати цвяхи або шурупи. Їх довжина повинна бути вдвічі більше товщини дошки. Цвяхи слід забивати з інтервалом 15 см на крайніх опорах і 30 см на проміжних опорах. Крім того, не можна прибивати цвяхи безпосередньо до краю дошки, необхідно дотримуватися відстань не менше 1 см (у разі кута — 2,5 см).

Увага! Балки можна кріпити безпосередньо до балок стелі.