Яка підлога для теплої підлоги?

Яка підлога для теплої підлоги?

Одним з найбільш популярних варіантів покриття теплої підлоги є керамічна або кам’яна плитка, в основному через їх низького термічного опору. Це практичне рішення в передпокої, кухні або ванній — тобто там, де варто використовувати матеріали, які легко чистити. З іншого боку, це трохи менше привабливий вибір для спальні, вітальні або дитячої кімнати. У цих приміщеннях панують затишок, тепло і м’якість, які важко отримати завдяки плитці, що створює враження прохолоди. Чи означає це, що теплі підлоги підходять не для кожної кімнати?

Звичайно, ні! Таке рішення відмінно впишеться в будь-яку кімнату в будинку. На щастя, керамічна плитка — не єдине покриття для теплої підлоги, яке можна використовувати. Хоча це має бути матеріал, що пропускає тепло, вибір широкий — від правильної породи дерева, паркету до еластичних підлог. Який підлогу для теплої підлоги повинен привернути вашу увагу? Як поводяться окремі матеріали після контакту з таким нагріванням?

Підлогові панелі — хіт або упущений вибір?

Якщо ви хочете постелити панелі на теплу підлогу, звертайте увагу на їх вибору. Більшість продуктів погано теплопровідність, а також не стійкі до швидко виникають перепадів температур.

Перед тим, як вибрати конкретний продукт, перевірте, чи дозволяє виробник його використання для теплої підлоги. Який підлогу, а точніше тип панелей, може працювати з такою системою опалення? Для постійного обігріву краще підходять панелі з засувками. Їх краю не вимагають приклеювання, тому підлога може вільно працювати, коли елементи змінюють свої розміри під впливом перепаду температур. Тепло найкраще віддають панелі, склеєні всією поверхнею (обов’язково використовуйте високопластичний клей, стійкий до високих температур).

Можливість розміщення панелей на теплу підлогу — не єдина інформація, яку потрібно враховувати при виборі цього матеріалу. Також має значення тип встановленого опалення. Також пам’ятайте, що тепла підлога під панелями необхідно встановлювати згідно з доданою до них інструкцією, інакше в разі пошкодження підлоги виробник відмовить вам в гарантійному ремонті.

Килимки та килимки — максимум комфорту і тепла

Чи має сенс використання килимів і килимків для теплої підлоги? Як і у випадку з панелями, все залежить від матеріалу, з якого вони зроблені, і від інформації виробника, чи можна їх використовувати для цієї мети. І килими, і килимки відмінно ізолюють тепло. У цьому випадку навіть використання кращого теплопровідного матеріалу для підлоги (наприклад, керамічної плитки), але покритого таким додатковим шаром, збереже в квартирі прохолоду, а постійне підвищення температури збільшить вартість обігрів.

Виняток становлять покриття для підлоги і килими з пластмас (наприклад, поліпропілену). Невелика товщина цього матеріалу добре проводить тепло. Той факт, що він досить гнучкий, також робить його стійким до перепадів температури.

Тепла підлога на дерев’яній підлозі — хороша чи погана зв’язок?

Дерево погано проводить тепло і під його впливом псується (розширюється і стискається). В результаті можуть з’явитися зазори і відшарування. Незважаючи на це, ви можете дотягнутися до цього матеріалу. Коли?

Тепла підлога на дерев’яній підлозі можна використовувати при:

ваша квартира має хорошу теплоізоляцію, відповідну теплову потужність (до 60-80 Вт / м²) і температуру (до 27 ° C);
теплі підлоги повинні бути лише додатковим джерелом обігріву;
виробник чітко вказав на упаковці, що вона призначена для цього;
ви виберете деревину з низьким коефіцієнтом усадки, яка додатково характеризується тривалим часом вирівнювання рівня гігроскопічності (такі властивості зустрічаються у екзотичних порід деревини, включаючи тик, мербау, іроко, ятоба, венге доуссі, а також у місцевих порід — дуб і клен).

Що робити, якщо сниться і дерев’яна підлога, і теплі підлоги? Який підлогу найкраще зменшити ймовірність викривлення дерева? В першу чергу зверніть увагу на товщину матеріалу (вибирати масив дерева — не найкраща ідея) і спосіб його укладання.

А може танцпол?

Ви вже знаєте, як веде себе деревина, коли під нею використовується тепла підлога. Тоді паркет — гарне рішення? Цей матеріал добре підійде для теплої підлоги, якщо він не дуже товстий (оптимальний розмір від 8 мм до 15 мм) і буде викладений з клеєного бруса, наприклад, з фінішних паркетних дощок.