Морилки і лаки — коли використовуємо?

Морилки і лаки — коли використовуємо?

Категорія: Плями, Лак

Просочування деревини — надзвичайно важлива тема, але з різних причин мало хто знає, як підготувати деревину для належного захисту. Деревина має неповторний шарм, зовнішнім виглядом і структурою, але для того, щоб вона служила нам довгий час і відповідала декору, необхідно її добре підготувати. Це буде пов’язано з використанням просочень і барвників — але навряд чи хтось помітить різницю між морилками, лаками або лаками.

Для звичайної людини наведені вище терміни в кращому випадку є синонімами. Звичайно, якщо оптимістично припустити, що він їх взагалі знає. Однак нижче ми побачимо, що кожен з цих продуктів має свої особливості і специфіку.

Морилка — просочення, що застосовується для забарвлення дерева, що дозволяє розмити колірні відмінності на її поверхні. Він глибоко проникає в структуру деревини, зберігаючи видиму текстуру. Ми підбираємо морилку під колір деревини — її найчастіше використовують для фарбування меблів і дерев’яних елементів, що зберігаються в приміщенні.

Як нанести морилку? Найкраще наносити його на необроблену деревину, можливо, очищену і відшліфовану. Наносимо м’якою щіткою. Наносимо пляма більше, ніж потрібно, а потім втираємо, видаляючи при цьому надлишки. Для отримання більш темного відтінку фарбування проводять кілька разів, не забуваючи почекати деякий час між нанесенням наступних шарів (подробиці на етикетці конкретного продукту).

Плями діляться на кілька типів, з яких варто згадати нітро (швидко сохнуть, рівномірно фарбують), розчинник (швидко сохне, мають гарну світлостійкість), пігментні (якщо ви хочете пофарбувати дерево до певного кольору) і зовнішні (висока стійкість до УФ-випромінювання, захист від гнилі і посиніння).

Лак — призначення лаку для дерева — захистити його. Завдяки йому ми створимо покриття, яке захистить дерев’яну поверхню від надмірного використання, і в той же час ми не покриємо природну красу дощок і оригінальний колір матеріалу.

Лак зазвичай наноситься в два-три шари. Ми ділимо їх на лаки на водній основі (менш стійкі до стирання, але більш зручні для домочадців, особливо для дітей) і лаки на основі розчинників (вони набагато довговічніші, але і довше сохнуть).

При цьому слід пам’ятати, що для того, щоб ефект був стійким, деревину необхідно правильно підготувати — в першу чергу вирівняти. Будь-які перегини і нерівності викличуть утворення бульбашок повітря під час фарбування, що згубно позначиться на стані покриття (воно потріскається) під час експлуатації.

Лакова морилка (лак) — продукт, за своїми властивостями схожий як з традиційними морилками, так і з лаками. Простіше кажучи, це просто лак з додаванням пігменту, який дозволить пофарбувати деревину в бажаний колір. Через більш низької стійкості лаку для захисту деревини усередині приміщень рекомендується використовувати морилки — погодні умови можуть руйнівно впливати на стан покриття.