Я відчуваю себе зеленим — ідея заспокійливого інтер’єру

Я відчуваю себе зеленим — ідея заспокійливого інтер’єру

Категорія: Кольорові фарби, Подушки

Зелений колір не тільки завжди в моді, але і має ряд властивостей, які позитивно впливають на наше здоров’я і настрій. Які властивості цього кольору і як їх можна застосувати в нашому інтер’єрі?

З історії

У найстаріших джерелах згадується, що в Стародавньому Єгипті зелена фарба використовувалася для підкреслення виразності брів. Стародавні греки, в свою чергу, винайшли штучний барвник цього кольору — перший навмисно вироблений людиною. Однак в середні століття зелений колір став асоціюватися з катастрофами, злом і навіть дияволом. Передбачається, що одяг в зеленому кольорі може залучити зло і принести невдачу. Однак з часом несприятливе ставлення до цього кольору змінилося, і він став символізувати долю, зміни, випадковість, як в хорошому, так і в поганому сенсі.

сьогоднішні теорії

Сьогодні зелений колір у нас асоціюється з життям, природою і гармонією. Ми ставимося до нього як до кольору надії, зцілення, свободи і близькості до природи. Наукові дослідження впливу кольорів на психіку людини показали, що зелений надає особливо заспокійливу дію на нашу нервову систему, допомагає зняти стрес і розслабитися. Тому ми фарбуємо в зелений колір багато лікарняні палати або робочі місця з напруженими робочими місцями, щоб зменшити стрес, пов’язаний з перебуванням в цих місцях.

користь зелені

Так як зелений колір заспокоює і заспокоює — про це варто подумати при оформленні наших інтер’єрів. Ми створимо свіжі, радісні і приглушені простору, використовуючи в інтер’єрі різні відтінки зеленого. Йдеться про колір стін (фарби, шпалери) та аксесуарах (подушки, штори, скатертини) або прикрасах (живі квіти, картини, скульптури). Пам’ятайте, що жовті домішки зроблять зелений тепліше, а відтінки зеленого, близькі до синього, стануть явно холодніше.

відтінки

Абсолютно сучасний і електрифікований характер інтер’єру ми доб’ємося за допомогою яскравих і яскравих варіантів зеленого кольору. Там, де ми хочемо зберегти атмосферу особливої ​​елегантності і серйозності, наприклад, в стильній вітальні або гідному офісі, варто використовувати більш темні, глибокі відтінки зеленого. У повсякденному розслабленні та відпочинку відмінно підійдуть приглушені пастельні відтінки зеленого кольору. Зелень в усіх її варіантах може створити заспокійливу атмосферу, але в той же час надихаючу, що сприяє концентрації і запам’ятовування. Так що сміливо можна застосувати цей колір до вітальні, спальні або робочого приміщення.

Поєднання з іншими квітами

Зелений в поєднанні з іншими квітами принесе нам певні ефекти:

— в поєднанні з фіолетовим — ефект молодості, енергії

— з червоним — атмосфера урочистості, свята

— з жовтим і синім — ефект свіжості і природи

— з коричневим і бежевим — близькість до землі і природи

— створює спортивну атмосферу за допомогою жовтого, чорного або білого кольорів

Інші зелені елементи

Інтер’єр сучасного будинку складно уявити без яскравої зелені. Один лише вигляд рослин заспокоює, а їх присутність надає ряд наслідків для здоров’я. Багато кімнатні рослини мають чудові лікувальні властивості. Жива зелень освіжає і очищає повітря. Одна з найбільш сміливих концепцій рослин — створення цілих стін з кучерявою зелені. Потім нам потрібно вбудувати систему самоорошенія, щоб захистити рослини від висихання і гарантувати, що вони завжди будуть виглядати свіжими.