Фарби для кімнати алергіка — яку вибрати?

Фарби для кімнати алергіка — яку вибрати?

Категорія: Кольорові фарби

Турботу про здоров’я і самопочуття алергіка слід починати ще на етапі відновлення. Серед безлічі продуктів, представлених на ринку, ми можемо вибрати ті, які створені для потреб людей, схильних до алергії. Одна з таких заходів — спеціальні гіпоалергенні фарби.

Фарби для інтер’єру

Сучасні фарби, призначені для внутрішнього використання, засновані на обмежувальних стандартах, встановлених Європейським Союзом. Вони стосуються хімічного складу і викидів ЛОС (летючих органічних сполук, що сприяють забрудненню навколишнього середовища). Завдяки цим стандартам ми можемо бути впевнені, що ці продукти не загрожують нашому здоров’ю. Безпека фарб завжди вказується на їх упаковці відповідними знаками якості. Однак пам’ятайте, що екологічні фарби — це не те ж саме, що гіпоалергенні фарби.

Гіпоалергенний — що це значить

Під гіпоалергенним зазвичай розуміють неаллергенний. Це означає, що інгредієнти продуктів, позначених цією концепцією, були обрані так, щоб не викликати роздратування і алергії. Однак на практиці виявляється, що навіть так звані гіпоалергенні продукти стають для деяких людей алергенами. Тому безпечніше сказати, що гіпоалергенні продукти знижують ризик виникнення алергії, але не виключають її повністю.

гіпоалергенні фарби

Пам’ятаючи людей, які страждають алергією, і дітей, особливо схильних до дратівливим речовин, багато виробників додали в свій асортимент гіпоалергенні фарби. Ці продукти, крім інших знаків якості, що підтверджують їх нешкідливість, повинні також мати логотип суспільства алергологів (PTA) або інший сертифікат, що підтверджує проведення алергологічних тестів. Тільки такий сертифікат гарантує, що дана фарба не містить алергенних компонентів.

Властивості гіпоалергенних фарб

За якістю цей вид фарби не відрізняється від стандартної продукції. Вони відрізняються багатою палітрою кольорів, довговічністю і миються. Тут представлені емульсійні, латексні і акрилові фарби. Крім того, гіпоалергенними є фарби, які:

— при нанесенні вони не виділяють запаху або дуже слабо пахнуть,

— не містять алергенних речовин, в тому числі розчинників і аміаку,

— вони водорозчинні — розчинник — вода.

фотокаталітичні фарби

Це сучасні фарби, які використовують дію світла для проведення фотокаталітичною реакції, під час якої забруднюючі речовини (наприклад, летючі органічні сполуки), токсини або мікроорганізми (бактерії, грибки) нейтралізуються і розпадаються на нешкідливий вуглекислий газ і воду. Основну роль тут грають нанокристали діоксиду титану, які ефективно очищають повітря від шкідливих для здоров’я речовин.