Фарбуйте етикетки без секретів

Фарбуйте етикетки без секретів

Категорія: Кольорові фарби, Фасадні фарби

Люди, які не вміють читати певні символи і маркування на етикетках з фарбою, зазвичай покладаються на знання фахівців. Останні, однак, не завжди повністю інформовані про обставини, в яких буде використовуватися дана фарба, тому, незважаючи на свої щирі наміри, вони не можуть вказати правильний продукт. Тому варто ознайомитися з визначеннями найбільш поширених символів та інформації — в поєднанні з правильно відфільтрованої інформацією з радника ми обов’язково зробимо правильний вибір.

Яку фарбу вибрати?

Типи фарб, з якими ми сьогодні зустрінемось, — це найчастіше латексні, акрилові і акрилово-латексні фарби. В принципі, можна вважати, що кожен з вищезазначених термінів визначає універсальні чорнило. Найважливішим відмітною ознакою, який їх розділяє, є зміст сполучного — латексні фарби містять його найбільше, тому вони вважаються найміцнішими і стійкими до стирання фарбами. Вірно і те, що за допомогою всіх трьох типів ми можемо фарбувати поверхні з мінеральних покриттів, гіпсу, цементно-вапняних і цементних штукатурок, а також бетонні поверхні і гіпсокартону.

Залежно від того, де ви збираєтеся фарбувати стіни, буде важлива стійкість до стирання. Ця інформація важлива в основному, коли ми шукаємо фарби для приміщень, де стіни можуть швидко бруднитися — в основному, для дитячих кімнат або кухонь. Ця інформація в основному стосується того, чи втратить фарба свій колір після протирання або збереже свою поточну форму.

Існує два стандарти, що описують стійкість фарб до стирання: PN-EN 13300 і PN-C-81914: 2002. У випадку останнього ми розрізняємо класи:

I — фарби, стійкі до вологого чищення

II — фарба стійка до миття

III — фарби стійкі до сухого стирання

У разі стандарту PN-EN 13300 розрізняють п’ять класів — від I до V, де I означає, що фарба повністю стійка до миття та вологого очищення, а V — абсолютно непридатна для таких дій. Однак зазвичай покупка фарб I і II класів гарантує безпеку і зручність використання.

Колір — будьте пильні!

Пам’ятайте, що колір фарби на зразку — на упаковці або на палітрі — може відрізнятися від фактичного відтінку. Виробники рекомендують колірну таблицю з відповідними деталями, пофарбованими певної фарбою. Однак слід пам’ятати, що світло має великий вплив на сприйняття, тому варто спочатку отримати тестер продукту і перевірити в нашій кімнаті і на нашій стіні, чи дійсно даний колір той, який ми шукаємо.

Яку площу ми будемо фарбувати?

Дайте відповідь на це запитання: «Ми фарбуємо продуктивність» — в ньому є інформація, як м² пофарбуйте з 1 літром (стандарт від 10 до 14 м²). Однак спочатку це значення слід розділити на 2, тому що відповідно до рекомендацій виробника покриття зберігає свої властивості тільки після нанесення двох шарів — а зазначені вище значення включають положення одного шару.

Проблеми, пов’язані з самою поверхнею, також значно впливають на характеристики фарби. Гладкою фарбувати набагато простіше і швидше, тому в середньому ми будемо використовувати менше фарби. Важливе також питання про грунтування підстави. Свіжа стіна буде мати дуже хорошу поглинаючу здатність, що, звичайно ж, вплине на ефективність забарвлення. Тому варто використовувати грунтовки — вони не тільки захистять поверхню, але і знизять всмоктує здатність стіни.

інша маркування

Однак це ще не кінець — хоча фарби зазвичай матові, ми також можемо купити фарби з написом «сатин» або «полумат». Вони означають, що стіна буде злегка блискучою. Також слід шукати рекомендований спосіб нанесення на етикетках. Тут ми можемо знайти інформацію про те, чи краще наносити фарбу валиком (і якщо так, то яким) або пензлем. Варто пам’ятати, що матеріали зі штучної щетини більш зручні у використанні. Нарешті, також варто перевірити, скільки часу буде потрібно, щоб фарба повністю висохла. Однак час, вказане на етикетці, відноситься до оптимальних умов (20 градусів Цельсія, вологість 60%). Більш низька вологість і більш висока температура приведуть до більш швидкому висиханню — це важливо, тому що все коригування слід вносити, поки стіна ще волога.