Фарби на основі розчинників і фарби на водній основі

Фарби на основі розчинників і фарби на водній основі

Категорія: Кольорові фарби, Фасадні фарби

Перш ніж приступити до оновлення нашої квартири, нам необхідно правильно вибрати фарби. Проблема часто не тільки в виборі кольору, але і в покупці самої фарби.

Перед першою фарбуванням нової квартири або на етапі ремонту у нас зазвичай виникає велика проблема з правильним вибором кольору. Пропозиція на даний момент дуже широке — нам часто здається, що деякі кольори ідентичні, а в каталогах різниця тільки в назві. Однак у всьому цьому божевіллі ви повинні не забути вибрати правильний тип фарби. Ми будемо використовувати іншу фарбу, ніж в кімнаті у ванній, і іншу фарбу зовні або для фарбування вікон. Тому при здійсненні покупок слід звертати увагу на стійкість фарби, стійкість до прання і ступінь блиску. Ми можемо вибирати між фарбами на основі розчинників і на водній основі. Щоб прийняти правильне рішення, варто до них придивитися.

Фарби на основі розчинників

Основна перевага фарб на основі розчинників в тому, що вони набагато довговічніші, ніж фарби на водній основі. Однак слід пам’ятати, що вони розчиняються в органічних речовинах, найчастіше в уайт-спірит. Вони стійкі до погодних умов, тому ідеально підходять для фарбування зовнішніх елементів — зборів, вікон і дверей. Ми дуже рідко використовуємо їх для внутрішньої фарбування, за винятком чавунних радіаторів, для яких їх використання рекомендується. Сольвентні фарби можна розділити на три основні типи: масляні фарби, алкид, модифікований поліуретановими смолами (маслом) і силіконом.

Якщо ми плануємо фарбувати паркан, двері або вікна, вибирайте алкіду фарбу. Створює тверду і гладку поверхню, стійку до погодних умов, ударам і утворення грибка. Для поверхонь, які значною мірою схильні до механічних пошкоджень і ударів (наприклад, меблі), рекомендується використовувати масляні фарби на масляній основі. Останній тип — силіконові фарби — застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю. Вони утворюють еластичне і міцне покриття, стійке до прання.

водні фарби

Це тип фарби, який ми зазвичай вибираємо для фарбування стін всередині будинку. Перш за все, це швидковисихаючі фарби, які легко наносяться. Під час сушіння вони не виділяють ніяких шкідливих речовин, тому ми можемо без побоювань використовувати їх в наших квартирах. Водні фарби можна розділити по типу використовуваного в них пов’язує. Є 5 видів фарб:

— вініл (досить швидко брудняться, але легко чистяться),

— акрил (пропускають водяну пару, тому стіни «дихають»),

— латексні (вони міцні і стійкі до сонячних променів, але набагато дорожче інших),

— акрил-латекс (відмінно підходять для приміщень з підвищеною вологістю, не пропускають водяну пару),

— вініл-акрил (стійкі до стирання і механічних пошкоджень, добре покривають поверхню, що фарбується).