Укладання плитки на балкон — 5 найважливіших правил

Укладання плитки на балкон — 5 найважливіших правил

Категорія: Грес

Плитка на балконі піддається впливу дощу, снігу та екстремальних температур. Тому необхідно правильно підбирати матеріали з покращеними властивостями.

Правило 1 — вибираємо правильну плитку

Плитка для балкона повинна бути:

— морозостійкі і водонепроникні (укладання плитки на відкритому повітрі) — вони піддаються постійному впливу мінливих температур, амплітуда яких може досягати десятка градусів на добу;

— твердий — враховується стійкість до ударів, подряпин і стирання (з цієї причини рекомендується керамограніт і кам’яна плитка);

— довговічність — ця особливість визначається водопоглинанням (чим менше, тим краще — максимальне водопоглинання плитки для балкона становить 3%).

Правило 2 — ми подбаємо про гідроізоляцію

Гідроізоляція — дуже важливий елемент всієї конструкції балкона (при неправильному виконанні систематичне попадання води може привести до пошкодження всієї конструкції). Його слід проводити по всій поверхні балконної плити і не менше 15 см прилеглих стін. Місця прогину утеплювача слід додатково зміцнити спеціальної ущільнювальної стрічкою (ми також використовуємо її для проміжних деформаційних швів на поздовжніх балконах і по всій довжині карниза). Щоб уникнути пошкоджень добре використовувати перевірений метод, наприклад рідку фольгу. Рекомендується двошарове нанесення (всі оклади і герметизирующую стрічку покриваємо з особливою ретельністю).

Увага! Якщо нам потрібно намазати фольгу на елементи з листового металу, за кілька годин до цього ми повинні збільшити адгезію цієї поверхні, наприклад, використовуючи смолу або призначену для цього ґрунтовку.

Правило 3 — залиште ухил і зробіть компенсаційний шов

Кожен балкон повинен мати ухил близько 1,5%, щоб на його поверхні не накопичувався дощ і сніг (нахил, звичайно, повинен бути в сторону карниза).

Увага! Ухил робиться в стягуванні (на будівельному дошці) — в розчині робити його не можна!

Створюючи укіс, не забудьте зберегти крайові деформаційні шви (проміжні шви потрібні тільки для явно витягнутих балконів). В результаті плита конструкції балкона ізольована від решти частини будівлі, а значить, вона буде працювати окремо (на неї не вплине осаду будівлі).

Правило 4 — підбираємо і викладаємо плитковий клей

Вибір неправильного клею може привести до їх поломки. Клей для плитки повинен бути перш за все морозостійким, гнучким (не нижче класу S1; плитка на балконі працює, навіть якщо вона не навантажена), самовирівнюється і товстошаровим (ця особливість дозволяє вирівнювати дрібні нерівності в субстрат). Важливий і спосіб нанесення — клей потрібно акуратно наносити як на підставу (зубчастим шпателем), так і на всю поверхню плитки (справа в тому, щоб витримати подвійне мастило поверхні). Слідкуйте за тим, щоб шар клею не був занадто товстим (він не повинен перевищувати 5 мм). Буває, що професіонали використовують його лише в центрі пластини (залишаючи «кути» відкритими), що, на жаль, призводить до їх розтріскування і відвалювання.

Увага! Перед нанесенням шару клею добре прогрунтувати бетонну основу — вона пориста, тому легко і швидко вбере вологу і воду з клею.

Правило 5 — Нарешті, наводить міномет

Розчин для затирання швів, як і плитка і клей, повинен бути призначений для зовнішнього застосування, тобто морозостійкий і водостійкий, і адаптований до типу плитки (він буде іншим для керамограніта і інших для каменю), основи (ми беремо враховуємо ступінь деформованості) і ширину стику, який ми хочемо отримати. Варто шукати вироби, які відрізняються низьким водопоглинанням, підвищеним захистом кольору і стійкістю до цвілі. Всю необхідну інформацію можна знайти на упаковці розчину.